Kolejne auta w komisariatach

Po komendzie w Świdnicy, o nowoczesne radiowozy wzbogaciły się  dwie kolejne jednostki. Strzegom  otrzymał jeden, a komisariat w Świebodzicach aż dwa nowe pojazdy. W ich uroczystym przekazaniu brali udział komendanci jednostek policji powiatu świdnickiego, przedstawiciele miejscowych władz samorządowych oraz duchowieństwa.

komisariat-2

Do jednostki w Świebodzicach trafiły pojazdy marki opel combo oraz kia cee’d. Oba zostały zakupione ze środków finansowych Policji oraz w równej części z funduszy przekazanych przez Urząd Miejski w Świebodzicach. Kluczyki do radiowozów uroczyście przekazali policjantom burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz radny i przewodniczący Komisji ds. bezpieczeństwa Jarosław Dąbrowski. Na spotkaniu obecny był także Komendant miejscowej Straży Miejskiej Łukasz Gil. Pojazdy, z życzeniami bezpieczeństwa na drodze, poświęcone zostały przez proboszcza Parafii pw.Św.Mikołaja w Świebodzicach – ks.Józefa Siemasz. Podobna uroczystość miała miejsce w Strzegomiu. Tamtejsza flota radiowozów wzbogaciła się o opla combo – analogiczny do tych, jakie trafiły wcześniej do Świdnicy i Świebodzic. Identycznie jak w tych jednostkach, także i w Strzegomiu miejscowy Urząd Miejski sfinansował połowę wartości tego pojazdu. Na spotkaniu oprócz licznie przybyłych radnych Rady Miejskiej Strzegomia, obecny był także burmistrz tego miasta – Zbigniew Suchyta. Właśnie on oficjalnie przekazał kluczyki i dokumenty pojazdu funkcjonariuszom, życząc im bezproblemowej eksploatacji. W tej samej intencji radiowóz został także poświęcony przez proboszcza Parafii pw.Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu – ks.Marka Żmuda. Na obu uroczystościach byli oczywiście także obecni komendanci świdnickiej jednostki – Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadkom.Andrzej Dobies oraz jego Zastępca nadkom.Adam Jacek Pilch. W Świebodzicach nie zabrakło ponadto miejscowego komendanta – kom.Janusza Kozendry, natomiast w strzegomskim spotkaniu uczestniczyli obaj „szefowie” tamtejszej jednostki – podisnp.Piotr Galicki oraz podinsp.Sławomir Jankowski.

 

Wszyscy wymienieni przedstawiciele kierownictwa jednostek policji naszego powiatu także życzyli funkcjonariuszom efektywnego wykorzystywania nowych środków transportu, jak i dziękowali samorządom za wsparcie w zakupie radiowozów, niezbędnych dla skutecznego funkcjonowania naszej formacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *