Kolejna odsłona Nocy Jazzowych

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Krystyna Stańko i jej Jobim oraz Schmidt Electric.

 

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Krystyna Stańko i jej Jobim oraz Schmidt Electric.

Krystyna Stańko i jej Jobim to wspaniały projekt artystyczny przygotowany specjalnie na jedyny w Europie, w pełni kobiecy Ladies Jazz Festival 2014. Projekt współtworzą wybitni instrumentaliści, z którymi wokalistka współpracuje od lat: Dominik Bukowski (wibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Przemysław Jarosz (perkusja) i Marcin Wądołowski (gitara). W programie znalazło się kilkanaście utworów Jobima, między innymi słynne „Corcovado”, „Dindi”, czy „No more blues”. Koncert jest wielkim przeżyciem zarówno dla muzyków jak i dla publiczności, która daje się uwieść pięknej muzyce i oryginalnym interpretacjom. Projekt zebrał świetne recenzje, a reakcja publiczności była bardzo gorąca i to daje ogromny napęd do zaprezentowania programu po raz kolejny. To również dobry pomysł, aby z okazji Dnia Matki zaprosić swoją mamę na koncert.

Schmidt Electric (Piotr Schmidt Electric Group) po wiosennym odświeżeniu nazwy z nowym, jeszcze bardziej elektryzującym materiałem zagra w Świdnicy. Drugi album zespołu usatysfakcjonuje dotychczasowych fanów grupy, ale także zaskoczy wieloma nowoczesnymi pomysłami i nowatorską specyfiką. Zespół w swych muzycznych poszukiwaniach poszedł o kolejny, zaskakujący krok na przód. Jazz, funk, groove, R&B, a teraz także wpływy drum’n’bass tworzą wyborną mieszankę pociągającą swą świeżością, licznymi zwrotami akcji i pełną porywających uniesień. Podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu materiał ten sięga do muzycznej tradycji, tworząc jednocześnie nową jakość.

Zespół Schmidt Electric zagra o godzinie 19.30 w piątek 22 maja, a koncert Krystyny Stańko i jej Jobim odbędzie się o godzinie 20.00 dzień później w sobotę 23 maja. Oba wydarzenia zorganizowano w świdnickim Klubie Bolko. Bilety na Schmidt Electric kosztują w przedsprzedaży 15 zł, a w dniu koncertu 20 zł. Natomiast na Krystynę Stańko wstęp jest wolny, ale obowiązują zaproszenia, które można już odbierać w Informacji Turystycznej w Rynku.

oprac. (BFG)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *