Kobieta została uduszona

Znamy wyniki sekcji zwłok małżeństwa ze Strzegomia. Kobieta zmarła na skutek uduszenia, jej mąż powiesił się. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Śledztwo zostało wszczęte w kierunku zabójstwa i samobójstwa. Przyjętą wstępną i najbardziej prawdopodobną hipotezą jest samobójstwo rozszerzone.

O tragedii informowaliśmy Państwa w piątek, 16 czerwca. Tego dnia rano w Strzegomiu znaleziono zwłoki małżeństwa przed siedemdziesiątką. 65-letni mężczyzna powiesił się w pobliskiej szopie, a jego żona leżała martwa w mieszkaniu.

Dzisiaj, 19 czerwca odbyła się sekcja zwłok. – Kobieta zmarła poprzez uduszenie – informuje redakcję szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy Marek Rusin.

Wiele wskazuje na samobójstwo rozszerzone, czyli takie, w którym jedna osoba odbiera życie drugiej, a następnie sama popełnia samobójstwo.

Ważnym dowodem  jest list, który znaleziono w mieszkaniu. – Jest on o charakterze pożegnalnym – tylko tyle na ten moment mówi prokurator.

Wiadomo też, że kobieta była bardzo chora, po wylewie. W Polsce nie ma możliwości prawnej eutanazji. Być może w taki sposób osoby chciały sobie ulżyć w cierpieniu…

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *