Koalicja w mieście, PiS w powiecie

10137 głosów otrzymał Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w mieście Świdnica. To o 550 więcej niż Prawo i Sprawiedliwość, na które w naszym mieście głosowało 9587 osób. Dobry wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Polsce przełożył się też na Świdnicę, w której komitet trzech tenorów” otrzymał 4512 głosów wyborców.

Frekwencja wyborcza w powiecie świdnickim

Inaczej wygląda już sytuacja analizując wyniki z powiatu. Tam przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją wyniosła  7219 głosów (29401:22182). Na podium znalazł się również Sojusz w wynikiem 10198 głosów. Świdniczanie i mieszkańcy gmin powiatu świdnickiego nie zaufali Bezpartyjnym Samorządowcom, którzy w całym powiecie zdobyli tylko 1450 głosów (w mieście 509 głosów). 

Cieszyć może szczególnie frekwencja na Dolnym Śląsku, która sięgała blisko 61%. W powicie świdnickim wyniosła 58,70% a w mieście 62,95%. W Wałbrzychu była niższa o 6 procent, ale prezydent Roman Szełemej docenił i nagrodził uczestnictwo mieszkańców. W ubiegła  sobotę i niedzielę (19 – 20 października) wałbrzyszanie mogli za darmo wejść do Muzeum Porcelany, na Starą Kopalnię i Tarasy Zamku Książ oraz na spektakl w Teatrze Lalki i Aktora.

Tuż poza podium znalazł się m.in. Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej. Startując z 16 miejsca uzyskał bardzo dobry, 5 wynik na liście otrzymując 4 168 głosów. – Dziękuje wszystkim za głosy, które otrzymałem w wyborach do Sejmu RP. Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku i takiego poparcia z Państwa strony – napisał na swoim profilu. Ponad 1600 głosów otrzymał dyrektor świdnickiego liceum Jacek Iwancz. On również startował z dalszej pozycji na liście, ale KO. – Dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na mnie w tegorocznych wyborach parlamentarnych oraz pomagali mi w trakcie kampanii. Osiągnięty wynik to ogromny kredyt zaufania dla mnie, motywacja aby dalej pracować dla naszego miasta, powiatu i regionu. Cieszy mnie osiągnięty wynik, tym bardziej, że z pozycji 14 na liście. Pozostaję w Świdnicy, w II LO, ale i jako radny wojewódzki przez kolejne cztery lata postaram się jak najlepiej pracować dla Świdnicy i naszej części Dolnego Śląska! – napisał chwilę po wyborach.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *