Kino w plenerze na leżakach

Kino pod gołym niebem i na plażowych leżakach – taką możliwość będą mieli uczestnicy kolejnej odsłony kulturalnej imprezy Different Point of View, czyli Inny Punkt Widzenia. Na jubileuszową, dziesiątą edycję wydarzenia zaprasza Fundacja Inicjatywa B.

fot. archiwalne, materiały prasowe

To krótkie spotkania z filmem, a także ciekawe warsztaty, wystawa polskiego plakatu filmowego, spotkania autorskie, muzyczne i dużo więcej. – 10. edycja festiwalu filmowego Different Point of View, poza serią kin plenerowych składać się będzie z 6 wydarzeń towarzyszących: kino sferyczne 360 w Żarowie, wystawa polskiego plakatu filmowego z lat 60-70-80-tych, Kinowe Spotkania Młodych prowadzone przez Tomasza Nycza, Spotkanie autorskie z animatorem rysownikiem Arturem Mąką, Wykład pt.: „Piksele i Tekstury” prowadzony przez prof. dr hab. Jana Stasieńko oraz muzyczny live act do filmu pt.: „Metropolis” w wykonaniu Dariusza Miziarskiego – tłumaczą na stronie Inicjatywa B organizatorzy.

Kino pod gołym niebem zawita tym razem do Kalna, Żarowa i Sobótki. – Te miejscowości wezmą udział w wydarzeniach filmowych. W ramach festiwalu wyświetlimy 12 znakomitych filmów w formie kina plenerowego, przeprowadzimy serię wykładów multimedialnych, zorganizujemy wystawę polskiego plakatu filmowego, zaprosimy na spotkanie autorskie z animatorem rysownikiem oraz przeprowadzimy wykład „Piksele i tekstury”… – dodają.

Będzie się działo i to za darmo. Poniżej szczegóły i ramowy program.

Garść historii

„Different Point of View”, czyli „Inny Punkt Widzenia” powstał w 2012 roku. Po kilku realizacjach edukacyjnych, przerodził się w festiwal. Wydarzenie składa się z plenerowych projekcji filmowych oraz dodatkowych wydarzeń, które realizowane są cyklicznie, co rok w okresie czerwiec-sierpień. Organizatorem festiwalu jest Fundacja inicjatywa B. Twórcą festiwalu jest Tomasz Nycz.

Gdzie i kiedy?

10. edycja festiwalu filmowego „Different Point of View” odbędzie się w trzech miejscowościach: w Kalnie (Agencja Reklamowa Geospace), w Żarowie (Park Miejski) oraz w Sobótce (Park Górka oraz przestrzeń Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej), w okresie od 18 sierpnia do 28 października 2018 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia: kina plenerowe oraz inne spotkania są bezpłatne. Festiwal finansowany jest ze środków własnych Fundacji Inicjatywa B.

PROGRAM:

*Gdzie: Kalno – Agencja Reklamowa GEOSPACE
Data: 31 sierpnia 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

*Gdzie: Żarów – Park Miejski
Data: 1 września 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

*Gdzie: Sobótka – Park Górka
Data: 8 września 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

Więcej http://inicjatywab.pl/dpovedycja10/

https://www.facebook.com/events/2155292881388633/

Beata Figurna-Garbiec, źródło i materiały od Inicjatywa B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *