Kino plenerowe w Kalnie (REPERTUAR)

Startuje kino plenerowe w Kalnie w ramach 11. edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View.

Fundacja Inicjatywa B zapowiada serią plenerowych kin festiwalowych, które odbędą się w trzech miejscowościach: w Kalnie, Żarowie oraz we Wierzbnej. To już 11. edycja!

W ramach 11. edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View, miłośnicy ambitnego, niekomercyjnego kina będą mogli wybrać się na seanse plenerowe, które Fundacja Inicjatywa B w roku 2019 organizuje w trzech miejscowościach.

W ramach trzech seansów pod chmurką: w Kalnie (w Agencji Reklamowej Geospace), w Żarowie (w Parku miejskim) oraz we Wierzbnej (przy skałce na Leśnej), organizator wydarzenia wyświetli 10 krótkometrażowych filmów fabularnych.

Repertuar podzielony został na trzy bloki projekcyjne, które przeprowadzimy w miejscach, gdzie na co dzień nie można oglądać filmów w plenerze. W każdej z miejscowości, w której odbywać się będzie festiwal; wyświetlamy inne filmy więc warto być na wszystkich spotkaniach z OKIEM – tłumaczy Tomasz Nycz.

Pierwszy plener odbędzie się w Agencji Reklamowej Geospace, która wspiera festiwal Different Point of View od samego początku. To tu na trawniku firmy, odbędzie się seans pod chmurką wraz z gastronomią prowadzoną przez: Hoppy Lab – Browar rzemieślniczy z Żarowa oraz food-truck Quick Food.

Repertuar będzie zróżnicowany. Podczas projekcji w Kalnie, która będzie miała miejsce 15 czerwca o godz. 21:00, Fundacja Inicjatywa B wyemituje następujące filmy: Sztangista – Dima Sobczuk (2018), Odbicie – Emilia Zielonka (2018), Lew – Tymur Yashchenko (2017) oraz Stwór – Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb (2015). Niniejsze materiały filmowe udostępnił partner wydarzenia: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Ponadto dla przybyłych gości czekają leżaki festiwalowe z numerkami konkursowymi – Przed projekcją odbędzie się losowanie „Szczęśliwego leżaka, którego tymczasowy właściciel otrzyma pakiet upominków-gadżetów z festiwalu Different Point of View­ – dodają organizatorzy.

W realizację tegorocznej edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View zaangażowane są następujące podmioty: Agencja Reklamowa Geospace, Sołectwo wsi Wierzbna. Nad budową programu pracowali: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Nikolaus Film Studio, Dariusz Mizidar Miziarski, Kino Sferyczne. Patronat medialny nad festiwalem objęli: Telewizja Sudecka, Portale: swidnica24.pl, doba.pl, mojaswidnica.pl oraz Wiadomości Świdnickie.

Więcej na temat zbliżających się kin plenerowych oraz wydarzeń towarzyszących, można przeczytać na stronie festiwalu: http://inicjatywab.pl/dpovedycja11/ .

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2313886208667400/?event_time_id=2313886222000732 s.SHO=luf]X

Repertuar 11. edycji Different Point of View

KALNO – AGENCJA REKLAMOWA GEOSPACE – 15.06.2019

  1. Sztangista – Dima Sobczuk (2018) – Studio Munka – czas: 30”

Opowieść o tym, jaką cenę za zwycięstwo ponoszą sportowcy.

  1. Odbicie – Emilia Zielonka (2018) – Studio Munka – czas: 30”

W głównej roli zobaczymy Agatę Buzek, której partneruje, po raz pierwszy obecna na ekranie, Monika Mielnicka. „Odbicie” to film drogi, który przedstawia podróż w głąb toksycznej relacji Walerii i Martyny – matki i córki. To także historia o dojrzewaniu obu kobiet do bycia ze sobą, ale i do rozstania.

  1. Lew – Tymur Yashchenko (2017) – Studio Munka – czas: 30”

Ukraińska wieś. Młody chłopak Lew żyje z matką, z którą prowadzi gospodarstwo rolne. Jest bliski małżeństwa z Marianną, ale czuję, że pragnie czegoś więcej. Czegoś, co sprzeciwia się szczęściu i miłości. Stara się to stłumić, zagłuszyć, zneutralizować, ale w pewnym momencie wybuch okazuje się̨ nieunikniony.

  1. Stwór – Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb (2015) – Studio Munka –  czas: 30”

Agnieszce właśnie umarła mama. Ta śmierć wytrąciła ją z życiowej rutyny i kazała spojrzeć na to kim jest z dystansu. Agnieszka jest ciepłą mamą dla swoich córek Zosi i Emmy, z których każda na swój sposób przeżywa śmierć babci. Jest nauczycielką wątpiącą w sens swojej pracy. Jest też żoną, ale jej mąż stał się jej zupełnie obcy. Po śmierci mamy Agnieszka musi uporządkować nie tylko swój rodzinny dom, lecz także całe swoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *