Kiedy wyrzucić zielone?

Śmieci zmianyNadmiar liści, trawy czy rozdrobione gałęzie, resztki roślinne oraz kwiaty mogą zostać odebrane z nieruchomości w ramach wnoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – przypomina Urząd Miejski w Świdnicy. Prezentujemy harmonogram wywózki „zielonych śmieci”.

 

Nadmiar liści, trawy czy rozdrobione gałęzie, resztki roślinne oraz kwiaty mogą zostać odebrane z nieruchomości w ramach wnoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – przypomina Urząd Miejski w Świdnicy. Prezentujemy harmonogram wywózki „zielonych śmieci”. Śmieci zmiany

Odbiór odpadów zielonych będzie realizowany sezonowo, w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada. Obejmie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej.

Odpady zielone należy zbierać do worków dostarczanych przez firmę odbierającą odpady komunalne. To worki półprzezroczyste w kolorze brązowym o pojemności 120 l, wykonane z folii LDPE, specjalnie oznakowane. Do worka nie można wrzucać żadnych innych odpadów, a w szczególności odpadów kuchennych, kamieni, ziemi, gruzu, odpadów niebezpiecznych, doniczek, folii i innych zanieczyszczeń. W przypadku stwierdzenia, że w worku znajdują się odpady inne niż odpady zielone – odbiór nie zostanie dokonany.

Aby przystąpić do zbiórki odpadów zielonych należy dokonać zgłoszenia w firmie realizującej odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w danym sektorze, czyli:

ZOM Sp. z o.o., Świdnica, ul. Metalowców 4, tel. 74/852-24-04 (sektor I i sektor III)

REMONDIS Sp. zo.o. Oddział Wrocław, Biuro w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 7, tel. 74/858-43-44 (sektor II)

Odbiór odpadów zielonych będzie realizowany wg harmonogramu odbioru. W dniu odbioru worki z odpadami zielonymi należy wystawić przed nieruchomość do godziny 8.00 rano. Nowe worki na odpady zielone zostaną dostarczone na nieruchomość na zasadzie wymiany – „worek pusty za pełny”.

Przystąpienie do odbioru odpadów zielonych nie wpływa na zwiększenie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Odbiór odpadów zielonych będzie dokonywany wyłącznie z nieruchomości, których właściciele nie posiadają zaległości w zakresie wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPDÓW ZIELONYCH – 2015 ROK

KWIECIEŃ – wtorek 14, 28

MAJ – wtorek 12, 26

CZERWIEC – wtorek 9, 23

LIPIEC – wtorek 7, 21

SIERPIEŃ – wtorek 4, 18

WRZESIEŃ – wtorek 1, 15, 21

PAŹDZIERNIK – wtorek 13, 27

LISTOPAD – wtorek 10, 24

(UM Świdnica)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *