Kidawa-Błońska: 500 zł na każde dziecko nie jest możliwe (FOTO)

Tak uważa Marszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa-Błońska, która w poniedziałek odwiedziła Świdnicę i tym samym zakończyła swoją dwudniową wizytę na Dolnym Śląsku.

 

Tak uważa Marszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa-Błońska, która w poniedziałek odwiedziła Świdnicę i tym samym zakończyła swoją dwudniową wizytę na Dolnym Śląsku.

Marszałek Sejmu RP najpierw spacerowała świdnickim Rynkiem, weszła na wieżę ratuszową, zwiedziła Kościół Pokoju oraz katedrę, a następnie przed hotelem Fado spotkała się z dziennikarzami.

Zapytana podczas konferencji prasowej, co myśli o propozycjach PiS przedstawionych na sobotniej konwencji wyborczej tej partii, Kidawa-Błońska wyraźnie stwierdziła, że to propozycje, których miło się słucha, ale trzeba na nie znaleźć środki, a jest przekonana, że tych pieniędzy nie ma. – Propozycja 500 zł na każde dziecko jest niemożliwa do zrealizowania w tym budżecie, więc jeżeli się coś obiecuje, to chciałabym wiedzieć, skąd są na to pieniądze, a tej odpowiedzi nie uzyskałam – mówiła.

W kwestii Platformy Obywatelskiej, Kidawa-Błońska stwierdziła, że PO pokazuje kierunek, którym chce podążać i nie jest to zwykły populizm przedwyborczy.  – Nasz system podatkowy jest niejasny i nieczytelny. Zmieniając go, możemy poprawić jakość życia tych ludzi, którzy w rodzinie mają najmniejszy dochód na głowę – zapewniała.

Marszałek Sejmu podczas konferencji była także pytana o problem uchodźców, który obecnie jest numerem jeden w Polsce. – Problem uchodźców jest bardzo poważny i ważne, abyśmy mówili o możliwości rozwiązywania problemu, a nie licytowali się na patriotyzm – stwierdziła.

Marszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Świdnicę w poniedziałek, 14 września. Tego samego dnia spotkała się również z seniorami w Świebodzicach, gdzie dyskutowała o poprawie jakości ich życia, a także złożyła wizytę wałbrzyszanom. Natomiast dzień wcześniej zwiedzała m.in. Wrocław.  

Więcej o wizycie przeczytasz z nadchodzących papierowych „Wiadomościach Świdnickich”.

(BFG), fot. Maciej Garbiec

{gallery}galerie/150915kidawa{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *