KęKę w Świdnicy (FOTO)

Kękę, a właściwie Piotr Dominik Siara w miniony piątek dał koncert w Świdnicy. Jako support wystąpił wałbrzyski Produkt74. Działo się!

KęKę narobił szumu na scenie hip-hop albumem „Takie Rzeczy” i dzięki głosom publiczności przyjechał do Świdnicy. Jego koncert zorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury, odbył się 29 września w Klubie Bolko. Wydarzenie odbyło się w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Przypomnijmy, że to projekt, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy ŚOK! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w Świdnicy wystąpili do tej pory: Dawid Kwiatkowski, Janusz Radek, Luxtorpeda, Kat & Roman Kostrzewski i Kortez.

KęKę pochodzi z Radomia i narobił szumu na scenie hip-hop albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę.

„Trzecie Rzeczy” (2016) to kolejny solowy album radomskiego rapera. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych wydawnictw (Platynowa Płyta za „Takie Rzeczy”, Podwójna Platynowa Płyta za „Nowe Rzeczy”), KęKę powrócił by domknąć cykl. Jest to ostatni album z serii „Rzeczy”. Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach, KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu „Trzecie Rzeczy” zyskują bardzo osobisty wymiar.

Jako support wystąpiła grupa Produkt74. To połączenie czwórki przyjaciół działających od początku 2000 roku w wałbrzyskiej kulturze hip-hopowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *