Kawka konsekwentnie do przodu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zakończyło się płukanie nowego odcinka magistrali ciepłowniczej od jej istniejącego rozgałęzienia przy ul. Łącznej do ul. Siennej. Budowa tego odcinka była jednym z trudniejszych zadań przy rozbudowie miejskiej sieci ciepłowniczej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odcinek około 500 metrów umiejscowiony jest u podnóża skarpy stanowiącej kiedyś wał Fleszy Szubienicznej twierdzy świdnickiej. Prace odbywały się pod nadzorem archeologicznym, istniały obawy o stabilność gruntu, w jednym miejscu należało wykonać specjalne wzmocnienie skarpy – później w tym miejscu powstanie pomieszczenie węzła sieci.

– To fragment tegorocznego planu rozbudowy sieci w tej części miasta – mówi Jacek Piotrowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdnicy – który powinien pozwolić na włączenie w tym sezonie grzewczym do miejskiej sieci budynków komunalnych przy ul. Siennej w ramach programu KAWKA. Jeszcze w tym roku magistrala pobiegnie dalej: najpierw do węzła planowanego w okolicy ul. Podchorążych a następnie do ul. Parkowej.

Przy budowie magistrali zakłada się zawory sekcyjne, które pozwolą na wyłączanie zasilania na przykład na wypadek awarii czy koniecznych przyłączeń w poszczególnych odcinkach sieci bez konieczności wyłączania zasilania całej magistrali.

Konsekwencją rozbudowy sieci w tym rejonie będzie likwidacja pieców i lokalnych kotłowni nie tylko przy ul. Siennej, ale także w czterech wspólnotach mieszkaniowych przy ul. Kościelnej, Domu Dziennego Pobytu, III LO i internatu oraz obiektach Powiatowego Biura Geodezji i Katastru.

Koszt tegorocznej inwestycji w tym rejonie, obejmujący oprócz budowy magistrali także budowę węzłów cieplnych i wymianę części istniejących sieci wyniesie 1,8 mln złotych, choć spodziewane są oszczędności wynikające z przetargów.

kawka_sienna1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *