Kadetki MKS-u jednak ze srebrem

Młodym siatkarkom  MKS-u Świdnica nie udało się sprawić niespodzianki i wywalczyć złotego medalu mistrzostw Dolnego Śląska kadetek. Podobnie jak w rywalizacji juniorek złoto przypadło wrocławskiej Gwardii. Na osłodę pozostał tytuł MVP rozgrywek dla Julity Rafałko. Zawodniczka MKS-u sięgnęłą po to wyróżnienie drugi rok z rzędu.

kadetki
Przed tygodniem MKS po heroicznej walce uległ we Wrocławiu 2:3.  Taki wynik dawał realne szanse na odrobienie strat w rewanżu.  Podopieczne Magdaleny Sadowskiej potrzebowały wygranej 3:0 lub 3:1. Przy zwycięstwie 3:2 konieczne byłoby liczenie małych punktów. MKS rozpoczął z wysokiego „C” i zwycięstwa w pierwszej partii 25:15. Kolejne dwie padły łupem przyjezdnych (-23, -21). W czwartym MKS postawił wszystko na jedna kartę. Wynik 25:17 sprawił, że przed tie-breakiem bliżej mistrzostwa były legitymujące się lepszym bilansem małych punktów świdniczanki.
MKS rozpoczął od prowadzenie 8:4. Niestety, podobnie jak przed tygodniem presję lepiej wytrzymały siatkarki z Wrocławia. Gwardia szybko odrobiła straty, a następnie wrzuciła drugi bieg. Grająca z poważną kontuzją kolana libero MKS-u Wiktoria Gałązka była nękana zagrywką i w końcu „pękła”. Gwardia wygrała 15:10, ale wielkiej żałoby w świdnickim zespole nie było. – Dziewczyny zagrały bardzo dobrze i zasłużyły na brawa. Oczywiście miło byłoby zostać mistrzem Dolnego Śląska, ale najważniejsze, że i my i Gwardia awansowaliśmy do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski – mówi Grażyna Działowska, prezes MKS-u.
Ćwierćfinały zaplanowano na drugą połowę marca. Wcześniej na podbój Polski wyruszą juniorki (25-28.02).

Liga kadetek
Finały. (30.01)
O 1. miejsce: MKS Świdnica – Gwardia Wrocław 2:3 (pierwszy mecz 2:3)
O 3. miejsce: Tygrysy Strzelin – Olimpia Jawor 1:3 (pierwszy mecz 1:3)
O 5. miejsce: MMKS Kłodzko – UKS Lubań 2:3 (drugi mecz odbędzie się 20.02)
O 7. miejsce: Piast Głogów – AZS AWF Wrocław 3:0 (drugi mecz odbędzie się 20.02)
O 9. miejsce: Chełmiec Wałbrzych – TOP Bolesławiec 3:2 (w pierwszym meczu 3:0)
O 11. miejsce: Rokita Brzeg Dolny – UPS Lubin 3:1 (drugi mecz odbędzie się 20.02)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *