Kabaret SMILE dlla Mai Tyczyno

plakat kakao zdjecie

plakat kakao zdjeciePo Kabarecie Młodych Panów i Grupie MoCarta kolejni znani artyści zaangażowali się w pomoc ośmioletniej Mai Tyczyno ze Świdnicy. Tym razem to kabaret SMILE. Na deskach świdnickiego teatru wystąpi 8 lutego. Można już nabywać bilety na to wydarzenie.

 

Po Kabarecie Młodych Panów i Grupie MoCarta kolejni znani artyści zaangażowali się w pomoc ośmioletniej Mai Tyczyno ze Świdnicy. Tym razem to kabaret SMILE. Na deskach świdnickiego teatru wystąpi 8 lutego. Można już nabywać bilety na to wydarzenie. plakat kakao zdjecie

Maja Tyczyno urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która pociągnęła za sobą aż dziewięć wad wrodzonych. U Mai stwierdzono poszerzenie komór bocznych mózgowia, czyli tak zwane wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne (z czasem zaczęło się to wyrównywać), dysmorfię twarzoczaszki. A niedawno stwierdzono także częściowy autyzm…

Jej mama Małgorzata Tyczyno każdego dnia pracuje na przyszłość Mai i własną. – To jest moja przyszłość – mówi bez ogródek. Jej córka waży teraz blisko 19 kilogramów. Filigranowa mama codziennie znosi ją i wnosi na drugie piętro. Kiedy Maja będzie chodzić, a już wiadomo, że będzie, mama będzie mogła ją zwyczajnie wziąć za rękę i pójść na zakupy czy na spacer.

Występ kabaretu SMILE odbędzie się 8 lutego o godz. 16.00 w teatrze miejskim. Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 19.00, w czwartki – od 8.00 do 21.00.

(erzet)

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *