Jutro startują Koncerty Adwentowe

Zuzanna i Maciej Batorowie, świdniccy organiści zapraszają na V Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe, zorganizowane przez Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Świdnicki Ośrodek Kultury i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wydarzenie odbywa się pod patronatem „Wiadomości Świdnickich”. Wstęp wolny!

adwent

W klimat radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia przeniosą nas dwa koncerty, które odbędą się tradycyjnie w barokowym kościele pw. św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej w Świdnicy. Podczas pierwszego koncertu, 13 grudnia, zaprezentuje się duet – baryton Hubert Niewiadomski oraz grająca na organach klawesynistka Ewa Rzetecka–Niewiadomska.

Drugi przedświąteczny koncert, który odbędzie się 20 grudnia, wypełni muzyka organowa w wykonaniu świdnickiego małżeństwa organistów – Zuzanny i Macieja Batorów. Solistką śpiewaczką będzie znakomita mezzosopranistka Marcjanna Myrlak.

Obydwa koncerty będą filmowane i transmitowane na telebim stojący przed ołtarzem, tak, by publiczność mogła z bliska podziwiać grę organisty. Dla wielu słuchaczy zobaczenie organisty „z bliska” to zupełnie nowe doświadczenie – przyznaje Zuzanna Bator.

Koncerty Adwentowe co roku cieszą się ogromną popularnością. – Organizatorzy chcą promować w mieście muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX– wiecznych – zaznacza organistka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *