Jutro Quartado, za tydzień Magda Bożyk

noce

noceŚwidnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Magda Bożyk i Quartado.

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Magda Bożyk i Quartado.

noce

Quartado to zespół, który powstał z chęci dzielenia się świetną energią oraz pasją do muzyki fusion oraz jazz. Band powstał dwa lata temu z inicjatywy Jana Rejnowicza. Artysta wspiera zespół własnymi kompozycjami, ale w repertuarze znajdziemy również kompozycje jednego z najlepszych perkusistów w Polsce – Tomka Łosowskiego czy świetnego gitarzysty – Marcina Wądołowskiego, podparte solidnym basem Karola Kozłowskiego. Najnowsza debiutancka płyta „Quartado” odbiła się dużym echem w eterze. Jej utwory wielokrotnie zagościły na antenie Polskiego Radia „Trójka”.

Magda-Bożyk-fot.-Andrzej-Banaś-580x386

Magda Bożyk wychowała się w domu o silnych tradycjach muzycznych, ale początkowo wybrała inną drogę i zajęła się badaniem kultury. Kilka lat wstecz przy okazji produkowania płyty swojego stryja okazało się, że potrzeba wyrażenia się językiem muzyki objawiła się tym razem tak wyraziście, że zaczęła komponować własne utwory. Pierwotnie nie myślała o płycie, ale już formując pierwszy skład – trio z dwoma gitarami, poszerzone gitarą basową – nagrała „Diary of Love” (EP, marzec 2014), a następnie pełnowymiarowy album „Yearning” (grudzień 2014), na którym znajduje się 10 oryginalnych kompozycji utrzymanych w stylistyce jazz, soul, funk.

Zespół Quartado zagra już w środę, 15 kwietnia, a Magda Bożyk wystąpi w piątek, 24 kwietnia. Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 19.30 w świdnickim Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży na pojedynczy koncert kosztują 15 zł, a w dniu koncertu 20 zł.

oprac. (bfg), fot. mate. prasowe, fot. Magda Bożyk – Andrzej Banaś

quartado

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *