Juniorki MKS-u ruszają w Polskę

siatka juniorki

Wicemistrzynie Dolnego Śląska w tym tygodniu rozpoczną przygodę na ogólnopolskich arenach. Na początek ćwierćfinał w Kluczborku. O dwa miejsca premiowane awansem do półfinału zagra sześć zespołów.

siatka juniorki

Obok MKS-u Świdnica, w czterodniowym turnieju (25-28.02) zagrają gospodynie – Jedynka Kluczbork, UKS ZSMS Poznań, NTSK Nysa, BKS Aluprof Bielsko-Biała i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym etapie drużyny zagrają w dwóch podgrupach. MKS trafił do A, wraz z Jedynką Kluczbork i ekipą z Poznania. Po dwie najlepsze drużyny z obu podgrup awansują do fazy finałowej, gdzie z zaliczeniem jednego meczu ze swojej podgrupy, rozegrają jeszcze dwa spotkania z rywalami z drugiej podgrupy. Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do półfinału. Zespoły, które w pierwszej fazie zajmą trzecie miejsca w podgrupach zagrają mecz pocieszenia o piątą lokatę w turnieju.

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy kibiców siatkówki w Świdnicy, że juniorki osiągają pułap co najmniej półfinału mistrzostw Polski. Taki cel stawiamy sobie i teraz mówi trener Marek Olczyk. Na turniej do Kluczborka weźmie czternaście zawodniczek, złożony z sześciu juniorek i ośmiu kadetek. – Najmocniejszymi punktami drużyny Ola Druciak i Natalia Gezella. Obie brały już udział w takich turniejach i swoim doświadczeniem powinny pomóc koleżankom uważa trener Olczyk.

1/4 finału MP juniorek. Turniej w Kluczborku (25-28.02)

Podgrupa A: UKS ZSMS Poznań – MKS Świdnica, MKS – NTSK Nysa, Poznań – Nysa

Podgrupa B: JedynkaKluczbork – BKSAluprofBielsko-Biała,BKSAluprof – MUKSDargfilTomaszówMazowiecki,Jedynka – Dargfil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *