Jubileuszowe Dyktando Świdnickie. Zostań mistrzem ortografii

Już po raz dziesiąty Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w Dyktandzie Świdnickim. Tegorocznego mistrza ortografii poznamy 26 września.

 

Już po raz dziesiąty Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w Dyktandzie Świdnickim. Tegorocznego mistrza ortografii poznamy 26 września.

Nie stawiamy ocen, ale gwarantujemy dobrą zabawę – zachęca do udziału organizatorka przedsięwzięcia Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich oraz członek Zarządu Głównego LKP.

W Dyktandzie Świdnickim może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu świdnickiego, za wyjątkiem osób z wykształceniem polonistycznym oraz laureatów poprzednich edycji konkursu.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. – Szczególnie zapraszam do pisania dyktanda urzędników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego naszego powiatu. Wezmą oni udział w dodatkowej klasyfikacji punktowej, której zadaniem będzie wyłonienie urzędnika „Samorządowego Mistrza Ortografii” oraz przyznanie urzędowi tytułu „Urząd – Mistrz Ortografii”. Nagrodą będzie puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe – mówi szefowa LKP. – Zapraszamy wszystkich chętnych, gwarantujemy pełną dyskrecję wyników ortograficznych zmagań.

Patronat nad 10. Dyktandem Świdnickim objął starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Wielkie ortograficzne zmaganie odbędzie się w sobotę, 26 września o godz. 10.00 w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie Świdnickim jest zgłoszenie udziału (imię, nazwisko i adres) w formie pisemnej, telefonicznie lub elektronicznie na adres 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, tel.  664 18 63 13, e-mail: lkpswidnica@wp.pl w terminie do 21 września 2015 r. oraz w miarę wolnych miejsc w dniu pisania dyktanda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *