Jubileusz Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej

Mają za sobą ponad 400 spotkań podczas których rozwijają różnorodne zamiłowania i promują tradycje regionu. Mają nawet swój własny hymn i kronikę. Mowa o Klubie Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi, który 23 lutego świętował 10 lecie swojej działalności.

Bogatą historię Klubu zaproszonym gościom relacjonowali wspólnie Lucyna Urbańska i Roman Mika prezentując na filmach i fotografiach 10 lat swojej działalności. Jak podkreślali, Klub został założony 14 lutego 2009 r. Zrzesza 23 osoby w tym 5 panów.  Klub powstał z myślą o wszystkich, niezależnie od wieku, a jego głównym celem jest wspomaganie i rozwój społeczności lokalnej, kultywowanie działań, które wiążą się z tradycją wiejską, aby zachować ją dla kolejnych pokoleń. Jesteśmy razem, bo jest z kim porozmawiać, mamy co robić i jesteśmy na dobre i złe. Traktujemy się jak rodzina – podkreślali członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi.

W bogatej i różnorodnej działalności Klubu znalazło się ponad 400 spotkań, tych cyklicznych tj. wspólne kolędowanie, jarmarki wielkanocne, noce świętojańskie, święto chleba, pierogów, dyni, pieczonego ziemniaka, jak również tych całkiem nowych. Członkowie Klubu zwiedzają Polskę, uczestnicząc w wycieczkach i pielgrzymkach, ale nie są im obce zagraniczne wyjazdy np. do Pragi, czy Drezna. Współpracują z młodzieżą szkolną oraz z podopiecznymi z Domu Opieki Społecznej w Bielawie. Biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz osób poszkodowanych. Do legendy  przeszły ich wspaniałe biesiadne spotkania i bale karnawałowe, często w stylu ”retro”.  Za tą aktywność i promowanie życia na emeryturze dziękowała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską.  Dziękujemy Państwu przede wszystkim za waszą jakże bogatą aktywność. Za to, że inicjujecie wiele spotkań miedzy sobą, angażując również dzieci i młodzież. Nic nie zastąpi prawdziwej rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem. Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń. Niech młodzi zawsze dostrzegają Wasze zaangażowanie i troskę w pielęgnowanie  polskiej tradycji i wartości z niej wyrastających. Przyjmijcie także życzenia  zdrowia,  optymizmu  i jeszcze wielu aktywnych, pogodnych lat życia – mówiły wójt z przewodnicząą gminy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *