Jeżdżą po narkotykach

Policjanci ze Strzegomia zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, u których badanie na specjalnym urządzeniu potwierdziło, że są pod wpływem środków odurzających.

Przypominamy, że strzegomska drogówka ma bat na naćpanych kierowców. Za pomocą nowoczesnego urządzenia do badania obecności narkotyków w organizmie udało się zatrzymać kolejnych mężczyzn, którzy kierowali pod wpływem środków odurzających.

19 listopada tuż przez północą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego kierującego samochodem marki VW Passat. Podczas badania na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych – przekazała st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodała: – 21 listopada około godziny 17.30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi A4 . W tym przypadku również badanie na urządzeniu Drager Drug Test 5000 dało wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Od mężczyzn pobrano krew do badań. W obu przypadkach dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Drager Drug Test 5000 to sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.

Rzeczniczka zaznacza, że zakup urządzenia wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców. – Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie – mówi.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

1 thought on “Jeżdżą po narkotykach

  1. Czy zawartość nawet znikoma THC w organiźmie a bycie pod wpływem to jest według policji to samo ? Gdyby tak myśleli to wyjaśniam, że nie. Jest spora różnica gdyż w przeciwieństwie do alkoholu THC można wykryć w ślinie nawet po kilku dniach.

    Stwierdzenie, że kierowcy pod wpływem THC są śmiertelnym zagrożeniem jest totalną bzdurą popartą tylko opinią narkofoba.
    Proszę sprawdzić jak palenie marihuany może mieć pozytywny wpływ na kierowców :
    https://www.youtube.com/watch?v=Q2eXs4pCs3k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *