Jest praca dla studentów

Minimum 8,50 euro na godzinę za pracę w przemyśle, hotelarstwie, gastronomii lub 7,90 euro w rolnictwie – tyle mogą zarobić studenci, podczas wakacyjnej pracy w Niemczech. Właśnie trwa rekrutacja zainteresowanych. Trzeba się pospieszyć, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 12 stycznia, a liczba miejsc jest ograniczona.

praca

Studentów do pracy podczas wakacji szukają niemieccy pracodawcy, a rekrutację prowadzi Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

– Oferta od lat kierowana jest do Polski z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn i już bardzo wielu studentów z niej skorzystało. O pracę mogą się ubiegać wszyscy studenci uczelni wyższych, którzy deklarują znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do podjęcia pracy przez minimum 2 miesiące. Pracodawcy niemieccy najczęściej oferują pracę w rolnictwie, przy porządkowaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii (w tym w sieciach np. McDonald’s), a także pojawiają się propozycje prac w przemyśle. Co ważne kandydaci sami mogą wybrać branże, w których chcieliby pracować – mówi Małgorzata Kociuba, koordynator Zespołu ds. Eures w DWUP.

Szczegółowe informacje (warunki zatrudnienia, wymagania stawiane kandydatom oraz dokumenty potrzebne do rekrutacji) są dostępne na stronie www.eures.dwup.pl. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 12 stycznia 2016 r.

Więcej informacji można uzyskać u doradcy EURES – Magdalena Wieczorek, tel. 71/ 39-74-310, magdalena.wieczorek@dwup.pl.

foto ilustracyjne archiwum redakcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *