Jest dofinansowanie!

Dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci. Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy otrzymał dodatkowe pieniądze na jego rozbudowę.

Dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci. Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy otrzymał dodatkowe pieniądze na jego rozbudowę.

Miasto dostanie dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. – Braliśmy udział w konkursie „Maluch – edycja 2015” i uzyskaliśmy kwotę ok. 260 tys. zł na utworzenie nowej grupy żłobkowej – 15 miejsc oraz na jej funkcjonowanie od momentu utworzenia do końca roku kalendarzowego – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przypomnijmy, że w budżecie miasta na ten rok na realizację zadania zostały zapewnione również pieniądze w wysokości 214 tys. zł. Dodatkowo dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, prace remontowe będą dużo bardziej rozległe. Oprócz zapewnienia dodatkowych 15 miejsc w żłobku, pieniądze pozwolą także na realizację ważnych dla placówki inwestycji, tj. budowa placu zabaw i zamontowanie ogrodzenia.

W wyniku planowanej modernizacji, żłobek uzyska dodatkowe 15 miejsc na pobyt dzieci w żłobku już w październiku – mówi Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Inwestycja sprawi, że w miejskiej placówce zmieści się setka najmłodszych. Nowe miejsca zostaną wygospodarowane w pomieszczeniu po byłej pralni.

Procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy robót jest jeszcze w trakcie realizacji. – Planowany termin rozstrzygnięcia przetargu to koniec lipca – dodaje Jadach i zaznacza, że szczegółowy koszt modernizacji żłobka i wyposażenie zostaną określone również w postępowaniu przetargowym.

(BFG)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *