Jelonek zagra na Rock Przeciw AIDS

1 grudnia w ramach Ogólnoświatowego Dnia Walki z AIDS w Świdnicy wystąpi Jelonek a młodzież z MDK zaprezentuje happening i spektakl uliczny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest niebiletowany, ale na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w Informacji Turystycznej.

jelonek-foto-01

Rock Przeciw AIDS to wydarzenie, które odbywa się w Świdnicy co roku, zawsze w tym samym terminie. W poprzednich latach w ramach imprezy wystąpiły m.in. Ga Ga Zielone Żabki, Leniwiec, Farben Lehre i Offensywa. W tym roku głównym gościem jest Jelonek. Jego twóczość to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Jelonek na koncertach oprócz autorskich utworów wykonuje także rockowe covery muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, a także wykonawców muzyki popularnej jak Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM. Obejrzyj klip do utworu Jelonka „ViolMachine”: http://youtu.be/exAX18PH7vw

Organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury koncert Jelonka rozpocznie się o godzinie 19:00 w Klubie Bolko. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązywać będą bezpłatne zaproszenia, które już można odbierać w Informacji Turystycznej w Rynku (czynnej przez 7 dni w tygodniu od 10:00 do 18:00).

Wydarzenia towarzyszące Rock Przeciw AIDS i związane z Ogólnoświatowym Dniem Walki z AIDS zostały przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury,Starostwo Powiatowe i Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Rozpoczną się one 1 grudnia o godzinie 16:00 w Rynku (przed wejściem głównym do teatru) a w ich trakcie można będzie zobaczyć happening, spektakl uliczny „Inny” (16:30) oraz prezentacje multimedialne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *