Jedyny na Dolnym Śląsku

lew2POWIAT WAŁBRZYSKI. Jedyny na Dolnym Śląsku lew berberyjski, egzotyczne ptaki, makaki japońskie i dzioborożce karbodzioby.

Jedyny na Dolnym Śląsku lew berberyjski, egzotyczne ptaki, makaki japońskie i dzioborożce karbodzioby.

lew

Ponad 40 gatunków reprezentujących faunę Europy, Afryki, Australii i obu Ameryk można zobaczyć w Łącznej (gm. Mieroszów) w gospodarstwie ,,Rajska Dolina” państwa Nowaczyków.

,,Rajska Dolina” otrzymując już w 2009 tytuł ,,Najlepiej zorganizowanego i funkcjonującego gospodarstwa agroturystycznego w powiecie wałbrzyskim” potwierdziła, że jest miejscem wyjątkowym oferującym gościom nie tylko dobre noclegi, ale przede wszystkim obcowanie z naturą. I to ze wszech miar egzotyczną. – Zwierzęta to nasza rodzinna pasja. Obok hodowli gatunków popularnie spotykanych w sudeckich lasach, w naszym gospodarstwie mieszka wiele zwierząt egzotycznych – mówią Nowaczykowie i dodają, że Zoo-Farma cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży szkolnej, która realizuje tu plenerowe lekcje przyrody. Obecnie na farmie mieszka ponad 40 gatunków zwierząt.

– Mamy tu dwa spośród tylko sześciu w Polsce dzioborożców karbodziobów, serwale, jeżozwierze afrykańskie południowe, ostronosy rude, małpy makaki japońskie, papugi, ibisa białowąsego z RPA, lamy, żurawie, surykatki i wiele, wiele innych – zachęcają gospodarze do przyjazdu i dodają, że niewątpliwie jednym ze zwierząt, cieszących się największą popularnością jest lew berberyjski, jedyny na Dolnym Śląsku. Ten wielki kot zjada co drugi dzień 6 kg mięsa.

Hodowla zwierząt to nie jedyna pasja gospodarzy – jest nią także jeździectwo, dlatego w gospodarstwie można skorzystać z nauki jazdy konnej lub wybrać się na samodzielną przejażdżkę. Specjalnie przygotowane zaplecze sprawia, że miejsce to jest na stałe wpisane w lokalne rajdy jeździeckie i znajduje się na Sudeckim Szlaku Konnym. Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym ,,Rajska Dolina” na pewno gwarantuje niezapomniane wrażenia.

 

ŹRÓDŁO: doba.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *