Jedni na górze, drudzy na dole

Podobnie jak w inauguracyjnej kolejce klasy okręgowej z naszych zespołów zapunktowały LKS Bystrzyca Górna i Zjednoczeni Żarów. Już drugie porażki powędrowały natomiast na konto piłkarzy z Witkowa i Goli Świdnickiej.

grom

Zjednoczeni Żarów – LKS Gola Świdnicka 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Chrapek 60′, 2:0 Zyl 74′

Zjednoczeni: Hruszowiec – Wojnowski, Chrapek, Kaczmarczyk, Chłopek, Łagiewka, Łuczak (68′ Kopacz), Kołodziej (79′ Bobrecki), Ł. Szuba, S. Zyl (74′ Florczak). Klimaszewski

Gola Świdnicka: Grygoriew – Kapusta, Wilk, B. Ingram, Żygadło, Turzański (80′ Misztal), Zacharski, Maziarz, Schanne, Trześniowsko, Gąsior (75′ P. Tomala)

Grom Witków – Nysa Kłodzko 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Ł. Cegielski 41′, 1:1 Trawka (samobójczy) 76′, 1:2 Bońkowski (karny) 82′, 1:3 Bońkowski 90′

Grom: Trawka – Bałuk, Piech, Solarz, Ł. Cegielski, Chodurek, Janiszewski, Kloc, Skolimowski, Liszka, Krzysztań

LKS Bystrzyca Górna – Górnik Boguszów-Gorce 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sajdak 12′, 1:1 Duś 90′

LKS: Janikowski – Januszkiewicz (88′ Niedziałkowski), Bezegłów (69′ Olejko), A. Somala, Klag, Ł. Somala, W. Szewczyk,. Góralski (74′ Szyszka), Matuła (64′ P. Somala), Sajdak, Kępa (46′ M. Szewczyk)

W Żarowie doszło do pierwszych w tym sezonie derby powiatu świdnickiego. Niespodzianki nie było. Spadkowicz z IV ligi pewnie ograł LKS Gola Świdnicka. Oba gola padły po przerwie. Najpierw Patryk Chrapek ładnie przymierzył z rzutu wolnego, tuż zza pola karnego, a wynik ustalił młodziutki Sylwester Zyl, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie seniorów. – Wciąż czekam na zakończenie urlopów przez kilku podstawowych zawodników. Dzisiaj musiało zagrać pięciu młodzieżowców. Taktycznie było dobrze, uważam że z gry zasłużyliśmy na remis – ocenił Józef Młocek, trener LKS-u.

Mający gigantyczne problemy kadrowe Grom Witków bliski był sprawienia olbrzymiej sensacji i pokonania uchodzącej za głównego kandydata do awansu Nysy Kłodzko. Witkowianie prowadzili 1:0 aż do 76. minuty, ale w końcu nieskuteczni dotąd rywale odczarowali bramkę strzeżoną przez Bartosza Trawkę. Paradoksalnie, przy pierwszym golu dla Nysy skiksował świetnie dotąd spisujący się golkiper Gromu i praktycznie sam wrzucił piłkę do bramki po dośrodkowaniu Kamila Kowalskiego.

W jedynym niedzielnym spotkaniu LKS Bystrzyca Górna zremisował 1:1 z Górnikiem Boguszów-Gorce. To był typowy mecz walki. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie. W zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Konrad Sajdak. Górnicy wyrównali w ostatniej akcji meczu. Trudno się dziwić, że po meczu bystrzyczanie czuli olbrzymi niedosyt. – Do 69. minuty mecz mieliśmy pod kontrolą. Problemy zaczęły się, gdy z boiska musiał zejść Kamil Bezegłów. Od tego momentu nie potrafiliśmy poukładać naszej gry – mówił po spotkaniu Andrzej Somala z LKS-u.

(foto: nysa.klodzko.pl)

Klasa okręgowa

2. kolejka (20-21.08): Grom Witków – Nysa Kłodzko 1:3 (1:0), Zjednoczeni Żarów – LKS Gola Świdnicka 2:0 (0:0), LKS Bystrzyca Górna – Górnik Boguszów-Gorce 1:1 (1:0), Zdrój Jedlina Zdrój – Unia Złoty Stok 1:0 (0:0), Zamek Kamieniec – Iskra Jaszkowa Dolna 2:1 (0:1), Niemczanka – Victoria Tuszyn 0:0, Piławianka – MKS Szczawno 1:2 (1:0), Pogoń Duszniki – Orlęta Krosnowice 0:2 (0:0). Mecz 1. kolejki: Górnik – Orlęta 3:1 (1:1)

1. Nysa Kłodzko                                2          6          2-0-0   7:2
  16. LKS Gola Świdnicka            2          0          0-0-2   1:6

Następna kolejka (27-28.08): Górnik – Grom (sb, 17.00), Nysa – Zjednoczeni (sb. 17.00), Gola Świdnicka – Unia (sb. 17.00), Pogoń – Bystrzyca Górna (sb. 17.00), Zamek – Niemczanka, Victoria – Piławianka, Szczawno – Orlęta, Zdrój – Iskra