Jazz, folk i pop na jednej scenie

Chłopcy Kontra Basia i Tantua zagrają już jutro,  4 października w Świdnicy. Koncert odbędzie się w Klubie Bolko, a nie jak wcześniej planowano w sali teatralnej.

 

Chłopcy Kontra Basia i Tantua zagrają już jutro,  4 października w Świdnicy. Koncert odbędzie się w Klubie Bolko, a nie jak wcześniej planowano w sali teatralnej.

Chłopcy Kontra Basia rozpoczynają właśnie serię koncertów promujących ich drugi album pt. „O”, którego premiera odbyła się we wrześniu. 

Niedzielny wieczór rozpocznie w roli supportu świdnicka, folkowa Tantua, która w odmienionym składzie zaprezentuje część nowego repertuaru. Aktualnie zespół tworzy szóstka muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe (które często wykonują samodzielnie) np. lirę korbową, rubab, udu, berimbao, djembe jak i gitary, skrzypce oraz perkusję. Całości dopełnia wokal Magdy Pasik, która dołączyła w tym roku do zespołu razem ze skrzypaczką Martą Pieńkowską.

Koncert jest pierwszym z serii 4 jesiennych wydarzeń muzycznych, na które obowiązuje oprócz zwykłych biletów także Świdnicki Karnet Koncertowy (Chłopcy Kontra Basia, Julia Marcell, Fisz Emade, Voo Voo). Wśród jego posiadaczy zostaną rozlosowane w niedzielę karty podarunkowe od salonu Empik, który jest partnerem koncertu. Dodatkowo wśród wszystkich osób, które w piątek kupią bilety w Informacji Turystycznej organizatorzy rozlosują czekoladowe zestawy od firmy Chocoffee. Sponsorem koncertu jest restauracja Piwnica Ratuszowa, która w niedzielę oferuje 15% rabat dla posiadaczy biletów i karnetów.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowe) i 30 zł (normalne) oraz karnety dostępne są w przedsprzedaży w Informacji Turystycznej, salonach Empik i sieci Ticketpro. W dniu koncertu dostępne będą tylko wejściówki po 40 zł. Koncert rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00 w Klubie Bolko. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *