Jakub W. z zarzutami

interiawojewodzki

interiawojewodzkiZarzut publicznego znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, postawiła warszawska prokuratura Jakubowi W., jednemu z prezenterów radia Eska Rock, znanemu też z programu TVN.

Zarzut publicznego znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, postawiła warszawska prokuratura Jakubowi W., jednemu z prezenterów radia Eska Rock, znanemu też z programu TVN.interiawojewodzki

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka praskiej prokuratury okręgowej Renata Mazur, Jakub W. nie przyznał się do winy; odmówił również składania wyjaśnień.Taki sam zarzut pod koniec marca usłyszał drugi z prezenterów radia, Michał F. Już wtedy prokuratura chciał postawić zarzuty W., ale – jak informowała – nie stawił się.Za publiczne znieważenie danej osoby z powodu przynależności rasowej grozi do 3 lat więzienia.

Matka Alvina Gajadhura jest Polką, ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce.Chodzi o audycję Eski Rock z 2011 r., w której padły słowa „Zadzwońmy do Murzyna” i sugestie, że telefon rzecznika GITD działa w „buszmeńskiej sieci dla czarnych”. Jak potem podkreślała Rada Etyki Mediów, „naigrywając się z pochodzenia wywołanej publicznie osoby, dziennikarze używali m.in. zwrotów: krajowy rejestr Murzynów, audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział ku klux klanu”.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *