Jak sąsiad z sąsiadem

Sześć lat od realizacji wspólnego mikroprojektu partnerskiego Polsko-Czeskie ABC, dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie spotkali się ponownie z dyrektorem i nauczycielami z czeskiej szkoły w Lużanach wraz z przedstawicielem władz tamtejszej gminy.

Powodem spotkania  był pomysł oraz chęć ponownego przygotowania i realizacji wspólnego projektu Jak sąsiad z sąsiadem (tytuł projektu polskiego) i Przyjaciele bez granic (tytuł projektu czeskiego). Sukces poprzedniego przedsięwzięcia oraz obopólna satysfakcja z podjętych działań i spotkań, skłoniły obie szkoły, położone w Euroregionie Glacensis, do podjęcia starań i aplikowania o środki na realizację nowego wspólnego mikroprojektu. Podczas spotkania ustalono wspólny cel i działania. Podobnie jak w 2011 roku zaplanowano dwa spotkania uczniów z  i Czech po obu stronach granicy. Podczas wzajemnych wizyt uczniowie będą mogli zapoznać się z regionem oraz kulturą i tradycjami sąsiedniego regionu, poznają zainteresowania i codzienne życie swoich rówieśników zza granicy. Odwiedzą wspólnie turystyczne atrakcje obu regionów, wejdą w role gospodarzy i przewodników po swojej rodzimej okolicy.

Po obu stronach granicy trwa obecnie intensywna praca nad przygotowaniem wniosków i planowaniem szczegółów współpracy i realizacji mikroprojektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *