Jak otrzymać odszkodowanie na rehabilitację po wypadku samochodowym

porady_wypadekKiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

Kiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

 

porady_wypadekJak skutecznie walczyć o odszkodowania

O wypłatę odszkodowania może wystąpić samodzielnie każda osoba, która doznała uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku samochodowego. Możliwe jest też przekazanie sprawy firmie, która za nas zajmie się odzyskiwaniem odszkodowania. Ważne jest, aby wybierając pełnomocnika zwrócić uwagę na doświadczenie firmy oraz sposób zapłaty za usługę – najbezpieczniej jest współpracować z kancelarią, która posiada wieloletnie doświadczenie w sprawach ubezpieczeniowych i która nie pobiera żadnych opłat od klienta do czasu wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Szczególnie istotną korzyścią związaną ze współpracy ze specjalistyczną kancelarią doradczą jest oszczędność czasu – zwykle wystarczy jedno spotkanie z pracownikiem kancelarii lub nawet przesłanie dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną, by firma mogła poprowadzić skutecznie sprawę bez naszego udziału. Dodatkowo dzięki wypracowanym sposobom dochodzenia odszkodowań od ubezpieczycieli sprawy prowadzone przez wyspecjalizowane firmy zwykle załatwiane są w trybie przyspieszonym, bez konieczności kierowania ich do sądu. Powoduje to, że poszkodowana osoba dużo szybciej może otrzymać pieniądze. Nie musi też ponosić kosztów postępowania sądowego.

– Najczęściej zgłaszają się do naszej firmy osoby, które mają problemy zdrowotne powstałe w wyniku wypadku samochodowego. Powrót do pełnej sprawności po takim wydarzeniu niejednokrotnie wiąże się z bardzo kosztowną rehabilitacją. Dzięki nam możliwe jest sfinansowanie terapii bez obciążania domowego budżetu, gdyż za rehabilitację płaci ubezpieczyciel – mówi Iwona Skrzypczak z wrocławskiej Kancelarii Doradczej MEDEA.

 

Szlachetne zdrowie…

Ubezpieczyciele bronią się przed wypłatami odszkodowań, szczególnie tych opiewających na dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego indywidualnie występująca osoba ma dużo mniejsze szanse na otrzymanie satysfakcjonującego odszkodowania niż wyspecjalizowana kancelaria, która nie tylko dobrze zna obowiązujące przepisy prawne, ale także ma doświadczenie w skutecznym prowadzeniu spraw o odszkodowania.

– My dokładnie wiemy co, komu i w jakiej kwocie się należy. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe zupełnie inaczej traktują wnioski składane przez takie kancelarie jak nasza. W zeszłym roku prowadziliśmy jedną sprawę, gdzie ubezpieczyciel odmówił wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania klientowi, a po naszej interwencji klient otrzymał ponad 80 tysięcy złotych – tłumaczy Skrzypczak z Kancelarii MEDEA.

Według policyjnych statystyk w ciągu ostatniego roku na drogach województwa dolnośląskiego miało miejsce średnio 180 wypadków drogowych w miesiącu – to obrazuje, jak dużo osób może potrzebować pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Warto więc mieć świadomość, że pewne odszkodowania po prostu należą się nam i możemy z nich korzystać. Dlatego nawet jeśli dolegliwości zdrowotne pojawiły się u nas dopiero po kilku tygodniach czy miesiącach od wypadku, mamy szansę otrzymać pieniądze na sfinansowanie leczenia.

 

 

Agnieszka Nowicka

www.medea.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *