Inwestycje w II Liceum Ogólnokształcącym (FOTO)

II Liceum Ogólnokształcące się zmienia. W ubiegłym roku sala gimnastyczna szkoły przeszła mały lifting oraz naprawiono fragment dachu nad aulą. W tym roku prace będą kontynuowane. Jest też szansa na boisko wielofunkcyjne, takie z prawdziwego zdarzenia! – Potrzeb inwestycyjnych jest mnóstwo, ale wierzę, że małymi krokami uda się poprawić bazę sportową szkoły – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor Jacek Iwancz.

II LO (27)

Energooszczędne oświetlenie i remont sali

Jedną z najważniejszych potrzeb inwestycyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym był remont sali gimnastycznej. – Parkiet był bardzo zniszczony, więc jego wymiana była koniecznością. Poza tym sala do ćwiczeń nie była remontowana od lat – mówi dyrektor Jacek Iwancz.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Starostwo Powiatowe w Świdnicy przekazało 100 tysięcy złotych na wymianę posadzki i oświetlenia. – W połowie października rozpoczął się I etap, w ramach którego udało się wymienić stary parkiet na wykładzinę sportową, zamontować nowe słupki do siatkówki oraz wykonać inne niezbędne prace – wymienia dyrektor.

Pod koniec ubiegłego roku w ramach II etapu firma remontowa zamontowała 8 nowych lamp ledowych, które poprawią komfort używania sali.

Ale to nie koniec. W bieżącym roku prace remontowe będą kontynuowane. – Planowane jest malowanie sali gimnastycznej, remont pomieszczeń sanitarnych oraz wymiana drzwi – informuje Jacek Iwancz.

Te prace najprawdopodobniej odbędą się w połowie roku. – Mam nadzieję, że uda się je przeprowadzić w czasie wakacji, kiedy młodzieży nie ma w budynku. W innym przypadku musielibyśmy uczniom inaczej organizować zajęcia sportowe. Tak też się stało w przypadku I etapu prac. Na szczęście dzięki pomocy pani prezydent mogliśmy korzystać z hali sportowej przy ul. Pionierów. Mam nadzieję, że już we wrześniu uczniowie II LO zobaczą zmiany.

Jest szansa na boisko z prawdziwego zdarzenia

Jeżeli tylko uda się pozyskać środki zewnętrzne to II Liceum Ogólnokształcące zyska również wielofunkcyjne boisko. – Uczniom bardzo przydałby się taki obiekt: nowoczesny, ogrodzony i z wyznaczonym miejscem do wszystkich gier zespołowych: siatkówki, piłki ręcznej i nożnej. Stare boisko jest już mocno wyeksploatowane. Poza tym, dysponujemy idealnym miejscem do jego powstania – mówi dyrektor i dodaje: – Projekt jest już wykonany. Jeżeli pojawi się możliwość dofinansowania ze środków unijnych, w tym roku zostanie zrealizowany.

Konieczna wymiana dachu

Pod koniec ubiegłego roku została również rozpoczęta wymiana pokrycia dachowego w szkole. – W ramach I etapu wymieniono fragment dachu nad aulą. Ale to nie koniec. Dach wymaga dużej interwencji i jego naprawa będzie realizowana w ciągu kolejnych lat – informuje Jacek Iwancz i zapewnia, że nieszczelny dach nie wpływa na jakość zajęć lekcyjnych.

Dyrektor przyznaje, że potrzeb inwestycyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy jest mnóstwo. Począwszy od wymiany okiem, drzwi i szafek, ale nie brakuje osób, które od czasu do czasu pomagają placówce. Na przykład w ubiegłym tygodniu od Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego, które mieściło się przy ul. Długiej w Świdnicy, udało się pozyskać dla szkoły kilkadziesiąt szaf, biurek i krzeseł, które zostaną wykorzystane w salach lekcyjnych i auli szkolnej.

tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

Artykuł ukazał się w 3. numerze „Wiadomości Świdnickich” z 18 stycznia 2016 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *