Interwencje, zatrzymania i pijani kierowcy

Podczas pięciu dni długiego świątecznego weekendu funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5,5 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 228 osób oraz zatrzymali 72 osoby poszukiwane. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących oraz zatrzymali 97 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski. – W ciągu minionych pięciu dni odnotowano w naszym regionie 23 wypadki, w których 32 osoby zostały ranne. To mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków.

Niestety od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia, wśród wymienionych wypadków, jeden okazał się śmiertelny. Do powyższego zdarzenia doszło 22 grudnia przed godziną 23.00 w powiecie średzkim. Kierująca samochodem marki Toyota Yaris, jak wynika z wstępnych ustaleń, nie udzieliła pierwszeństwo przejazdu kierującemu innym pojazdem. Na skutek zderzenia kobieta zmarła na miejscu.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 97 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 5453 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 228 osób. W ręce policjantów wpadło też 72 poszukiwanych, w tym 5 nieletnich.

źródło policja dolny śląsk/KPP Ś-ca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *