Interwencje straży miejskiej

Odwieziony do szpitala

Mieszkanka ul. Robotniczej zgłosiła do Straży Miejskiej, że obok ławki leży mężczyzna. Przybyli na miejsce strażnicy zastali leżącego mężczyznę z krwawiącą raną na głowie. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala „Latawiec”.


Zagubił się na parkingu

Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy szpitalu „Latawiec” chodzi mężczyzna ubrany na czarno, który nie reaguje na jeżdżące tam pojazdy i stwarza zagrożenie na drodze. Strażnikom udało się ustalić, że jest to podopiecznym schroniska dla bezdomnych, ma problemy z pamięcią i nie wie jak tam wrócić. Strażnicy odwieźli mężczyznę do miejsca gdzie przebywa i przekazali opiekunowi.


Szczur koło szkoły

Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Wodnej dzieci znalazły domowego szczura. Zwierzę było osłabione i wyziębione. Na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który zaopiekował się szczurem, a dzieci wróciły na lekcje.


Na peronie nie pijemy!

Operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn na peronie dworca PKP, którzy oczekiwanie na pociąg postanowili umilić sobie piciem alkoholu. Degustacje przerwali interweniujący strażnicy. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla jednego z mężczyzn mandatem.


Wnuczka zamknęła babcię

Do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie mieszkanki ul. Henryka Brodatego, że na jednym z balkonów kobieta wzywa pomocy. Przybyły na miejsce patrol stwierdził, że kobieta wyszła na balkon i została tam zamknięta przez swoją wnuczkę. Potrzebna w tym przypadku była interwencja straży pożarnej, która dostała się do mieszkania i uwolniła kobietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *