Internet w Rynku za darmo

Od początku lipca odwiedzający świdnicki Rynek mają możliwość korzystania z darmowego internetu na swoich urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy.

Aby nawiązać połączenie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w prawidłowo działającą bezprzewodową kartę sieciową w paśmie 2,4GHz. Wystarczy włączyć interfejs radiowy (kartę sieciową) i wykryć dostępne sieci. Następnie trzeba wybrać jedną z sieci z nazwami (SIDD) „Swidnica – Rynek 1” (zachodnia i południowa część Rynku), „Swidnica – Rynek 2” (wokół wieży ratuszowej i na tarasie widokowym) lub „Swidnica – Rynek 3” (północna i wschodnia część Rynku).

Ze względów bezpieczeństwa i wydajności sieci nie jest gwarantowana dostępność do wszystkich usług sieciowych. Użytkownikowi przydzielane jest pasmo o maksymalnej przepustowości: 2Mb/s (download) oraz 512 kb/s (upload). Sesja trwa 30 minut, po tym czasie istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci. Użytkowników obowiązuje regulamin, z którym należy się zapoznać przed zalogowaniem do sieci.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców, jak i turystów, zgłaszających nam potrzebę uruchomienia dostępu do szybkiego i darmowego Internetu w Rynku. Każdy będzie mógł wysłać zdjęcie ze Świdnicy czy też sprawdzić e-mail pijąc kawę w wielu pobliskich lokalach gastronomicznych – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski.

Ewentualne problemy techniczne można zgłaszać telefonicznie pod nr telefonu 74 852 02 90 w godz. od 10:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku lub pocztą elektroniczną na adres: it@um.swidnica.pl albo osobiście w Regionalnej Informacji Turystycznej ul. Wewnętrzna 2.

Hotspot uruchomiony został testowo do końca bieżącego roku. W tym czasie sprawdzana będzie wydajność sieci i zainteresowanie usługą odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *