Innowacje w Radiobudzie

radio

radio60 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie będzie miało ciekawsze zajęcia z informatyki dzięki zastosowaniu innowacji w programie nauczania, a 16 z nich dodatkowo odwiedzi cztery kraje europejskie. Wszystko to dzięki pozyskaniu przez szkołę 89 tys. zł na realizację projektu partnerskiego.

 

60 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie będzie miało ciekawsze zajęcia z informatyki dzięki zastosowaniu innowacji w programie nauczania, a 16 z nich dodatkowo odwiedzi cztery kraje europejskie. Wszystko to dzięki pozyskaniu przez szkołę 89 tys. zł na realizację projektu partnerskiego.radio

W projekcie oprócz dzierżoniowskiego ZS nr 1 biorą udział szkoły ze Szwecji, Rumunii, Włoch i Czech. Celem projektu „School Electronic News” jest tworzenie elektronicznych wiadomości szkolnych oraz prezentacji przedstawiających region i szkołę każdego z partnerów.

– Innowacje będą realizowane przez tworzenie serwisu informacyjnego, tworzenie strony internetowej, ale też materiałów wideo. Szkoła zakupiła sprzęt niezbędny do realizacji zajęć dotyczących multimediów w kwocie 15 tys. zł – mówi Aneta Błaszczuk, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie, odpowiedzialna za realizację projektu. – Ponadto powstanie sześciojęzykowy słownik online, w którym uczniowie zamieszczać będą słowa i wyrażenia ich zdaniem potrzebne zarówno w komunikacji, jak i w aspekcie zawodowym.

16 uczniów szczególnie zaangażowanych w tworzenie wiadomości, słownika i materiałów multimedialnych zostanie nagrodzonych wyjazdami do szkół partnerów. Pierwsza wizyta już się odbyła w ubiegłym tygodniu i miała miejsce w Szwecji. Kolejne planowane do Włoch, Rumunii i Czech.

– Dzięki udziałowi w projekcie młodzież będzie miała atrakcyjne zajęcia z informatyki, ale też podszkoli swój angielski i pozna kulturę państw partnerskich – dodaje Aneta Błaszczuk.

Projekt potrwa do czerwca 2014 roku. Na jego realizację Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie otrzymał z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu ,,Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci 22.000 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *