III jaroszowski marszobieg przełajowy

Cykliczna impreza – III Jaroszowski Marszobieg Przełajowy – wypadła w tym roku w Narodowy Dzień Sportu, w piękne sobotnie przedpołudnie – 03.10.2015 r.

Marszobieg 1

Z każdym kolejnym rokiem powiększa się liczba uczestników, co bardzo cieszy Organizatorów i motywuje do podejmowania coraz większych wysiłków w przygotowaniach do kolejnej edycji Marszobiegu. 164 uczestników to nowy rekord frekwencji w Marszobiegu, 95 – tylu było uczestników w biegach dzieci i młodzieży oraz 69 – tyle osób wystartowało w biegu głównym i marszu Nordic Walking. W sobotę odbywało się kilka innych imprez biegowych na terenie województwa i tak wysoka frekwencja świadczy o coraz wyższej randze zawodów.

Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka”, którzy wspólnie przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Od początku do końca była doskonała atmosfera, poszczególne biegi dostarczały mnóstwo emocji, a rywalizacja na dystansach odbywała się w duchu fair play. Bardzo sprawnie działało biuro zawodów, które dokonywało zapisów do biegów i marszu, a Panie z biura obdarzały wszystkich uśmiechami.

Po raz kolejny dopisała wspaniała słoneczna pogoda. Uczestnicy mogli bawić się podczas rozgrzewki w rytmach zumby prowadzonej przez instruktorkę Ewą Zapolną. Otwarcia Marszobiegu dokonała Dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz i dokładnie o godzinie 11:00 wystartował pierwszy bieg dziecięcy. W sumie przeprowadzono
8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W samo południe na trasę wyruszyli biegacze biegu głównego, a kilka minut po nich chodziarze Nordic Walking. Dla uczestników był przygotowany poczęstunek – kiełbaska z grilla, którego w sobotę obsługiwali uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców.

Wśród Gości obecni byli: Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza – Wiesław Witkowski, dyrektor OSiR-u w Strzegomiu – Grzegorz Luszawski, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy – Monika Bieżyńska oraz radni gminy Strzegom, którzy czynnie włączyli się do udziału w Marszobiegu: Krystyna Lewicka, Zbigniew Miłek i Paweł Rudnicki. Jednak wszyscy z napięciem oczekiwali na losowanie nagród w loterii.

Należy podkreślić, że Organizatorzy dołożyli wszelkich starań do zapewnienia wspaniałej atmosfery, a uczestnicy docenili ten wysiłek i stworzyli udane widowisko sportowe i rekreacyjne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie i do zobaczenia w przyszłym roku w jeszcze większym składzie.

Kilkoro uczniów z naszej klasy wzięło udział w tej imprezie sportowej zorganizowanej na naszym boisku ORLIK. Lubimy wszelkie rozgrywki sportowe, a w szkole jesteśmy uczeni o zasadach fair play. Było bardzo wielu uczestników, a wśród nich wielu uczniów z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu wielu miłośników sportu przyjedzie do Jaroszowa. My będziemy na pewno!

Uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie w składzie: Julia Adamczyk, Paulina Bodakowska, Alicja Brokos, Weronika Diduszko, Kamil Gembalczyk, Kacper Hordyński, Jakub Hucał, Patrycja Kowalczyk, Sebastian Kramarz, Amelia Kutaj, Mateusz Machnikowski, Marcel Maicki, Alicja Mucha, Nikola Pilarczyk, Kasjan Piotrowski, Jagoda Przepłata, Magdalena Tokarz, Julia Wiraszka, Oktawian Ziora, której opiekunem jest Bożena Wilczak.

Marszobieg 2

Marszobieg 4Marszobieg 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *