II odcinek obwodnicy – wkrótce

autostrada

autostradaWROCŁAW. Na przełomie kwietnia i maja zostanie oddany do użytku kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Na przełomie kwietnia i maja zostanie oddany do użytku kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

autostrada

Na razie jednak nie będzie można na niego wjechać od strony autostrady A4.

Chodzi o część AOW od tzw. węzła Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4) w kierunku lotniska, do ul. Granicznej. Michał Nowakowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że trasa jest już praktycznie gotowa, teraz trwają tam prace porządkowe i ustawianie znaków.

Na razie jednak kierowcy jadący od strony autostrady A4 na obwodnicę nie wjadą. Będzie ona służyła jedynie tym jadącym drogą krajową nr 8 od strony granicy z Czechami. Nowakowski: – Takie ograniczenia wprowadziliśmy na prośbę władz Wrocławia. Chodzi o to, by nie obciążać ulicy Strzegomskiej, przez którą trzeba by było przejechać np. w drodze na Nowy Dwór.

Na AOW z węzła Wrocław Południe będzie można wjechać swobodnie dopiero w wakacje, gdy do użytku oddana zostanie cała obwodnicy. Dzięki temu będzie można łatwiej dojechać do zachodnich osiedli miasta bez potrzeby przejazdu przez ul. Strzegomską.

GDDKiA przypomina też, że na AOW (od węzła Południe w kierunku lotniska) obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów pow. 12 ton.

 

ŹRÓDŁO: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *