Ich wymarzona szkoła

 

Od możliwości przenoszenia się w czasie podczas nauki historii do wprowadzenia zajęć sportowych zgodnych z zainteresowaniami uczniów. Pomysłów na szkołę marzeń jest tak wiele, jak wiele jest dzieci.

 

Od możliwości przenoszenia się w czasie podczas nauki historii do wprowadzenia zajęć sportowych zgodnych z zainteresowaniami uczniów. Pomysłów na szkołę marzeń jest tak wiele, jak wiele jest dzieci.

Trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy Hania Jaśkiewicz, Julia Ogrodnik i Zosia Mały swoje marzenia przedstawiły swoje marzenia w pracach literackich zgłoszonych do konkursu „Szkoła Marzeń”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. 

W przedsięwzięcie zaangażowała się poseł na Sejm RP Teresa Świło. – Jestem bardzo miło zaskoczona pomysłami dziewczynek na polepszenie naszego systemu edukacji. Sama chętnie chodziłabym do takiej szkoły – przyznała poseł Teresa Świło. – Niektóre z nich na razie mogą zostać tylko w sferze marzeń, ale inne są cenną wskazówką i inspiracją dla mnie jako członkini Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W szkole nasze dzieci spędzają większość czasu, warto wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszę się, że dzieci włożyły tyle pracy w udział w konkursie. Dziękuję również za współpracę dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy pani Małgorzacie Pielach oraz pani Beacie Wąż, która przyjęła na siebie trud przygotowania dziewcząt do napisania prac.

W czwartek 18 czerwca posłanka wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestniczkom konkursu w obecności rodziców. Był czas na rozmowę o szkole,
w szczególności o tej wymarzonej. – Od dawna jeżdżę konno. Chciałbym mieć taki przedmiot w szkole – zwierzyła się Julia. – Ja lubię historię, chciałabym móc przenieść się z całą klasą w czasie do wydarzeń omawianych na lekcji- o swoim pomyśle opowiadała Hania.

Po oficjalnej części uroczystości poseł zaprosiła dzieci, rodziców i nauczycielki na pizzę. To był strzał w dziesiątkę!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *