Advertisement
Fotogaleria, Gospodarka, Polecamy

I etap rozbudowy zakończony. Koniec z drugimi zmianami (FOTO)

O cztery nowe pomieszczenia wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy. Dziś w towarzystwie władz i zaproszonych gości dokonano symbolicznego otwarcia nowego segmentu dydaktycznego.

sp 1 (18)

W ramach zadania, którego realizacja rozpoczęła się w lipcu 2015 roku, zrealizowano budowę dwóch sal dydaktycznych, dwóch pomieszczeń świetlicowych, ciągów komunikacyjnych i zaplecza sanitarnego.

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla całej społeczności szkolnej. Dzięki zakończonej inwestycji nasza szkoła wzbogaciła się o cztery pomieszczenia: o dwie klasy w edukacji wczesnoszkolnej i dwa pomieszczenia związane z opieką świetlicową. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasi młodsi uczniowie będą uczyć się i bawić w pięknych, nowoczesnych, ciepłych i jasnych pomieszczeniach. Myślę, że najważniejsze dla uczniów i ich rodziców jest to, że od jutra w naszej szkole nie będzie drugiej zmiany. Wszystkie dzieci w SP nr 1 jutrzejsze zajęcia rozpoczną o godzinie 8 rano – mówiła Alicja Karol, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy i podziękowała władzom miasta za możliwość zrealizowania tej inwestycji.

 – Nie ma ważniejszej inwestycji niż inwestycja w dzieci. To, żeby się uczyły się one w dobrych warunkach, jest rzeczą bardzo istotną – stwierdziła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i zaznaczyła, że na początku, gdy były prowadzone rozmowy o rozbudowie szkoły, to była mowa o dwóch etapach rozbudowy. – To nie jest tak, że z czegoś zrezygnowaliśmy, ale obecnie czekamy na decyzje rządu dotyczące systemu oświaty w Polsce. Jeśli będziemy przekonani, że ta druga część jest potrzebna, to oczywiście zrealizujemy drugi projekt.

Wybudowanie nowych sal zajęć oraz zakup mebli i pomocy szkolnych kosztowało ponad 1,4 mln zł i wydatek ten w całości poniosło Miasto Świdnica.

Tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

Więcej szczegółów na ten temat w kolejnym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

18 stycznia 2016

ONE COMMENT ON THIS POST To “I etap rozbudowy zakończony. Koniec z drugimi zmianami (FOTO)”

  1. What’s up to every one, the contents present at this
    site are in fact amazing for people knowledge, well, keep up the good work fellows.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *