Hity na remis, a w Kostrzy szaleństwo

Dwa mecze na szczycie, kilka niespodzianek i niezwykle dramatycznych meczów. Jedenasta kolejka klasy B dostarczyła olbrzymich emocji.

pilka111

W grupie I elektryzował pojedynek liderującej Wierzbianki z drugim Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Stojący na wysokim poziomie pojedynek zakończył się remisem 1:1. Z podziału punktów bardziej zadowoleni powinni być goście. – Czujemy niedosyt, bo powinniśmy mieć trzy punkty. W drugiej połowie gra się wyrównała, ale i tak mieliśmy więcej sytuacji – mówił po spotkaniu Paweł Maślany z Wierzbianki. Młody i dobrze przygotowany kondycyjnie zespół Górnika prowadził 1:0. Wyrównał Marcin Bal. Punkt skasowało też trzecie w tabeli Podgórze Wałbrzych, które w niezwykłych okolicznościach zremisowało 4:4 w Kostrzy z Sokołem. Jeszcze w 83. minucie gospodarze prowadzili 4:1, ale w końcówce bardzo się pogubili. Dały o sobie znać trudy gry w dziesiątkę. Już w 30. minucie, przy stanie 2:0 czerwoną kartką ukarany został Karol Rogowicz. Bramki dla Sokoła zdobyli: Rogowicz, Daniel Nadybał, Andrzej Krzemień, Patryk Matuszak. W pierwszej połowie Podgórze nie wykorzystało rzutu karnego. Udaną interwencją popisał się bramkarz Sokoła Artur Rogala.

Do małej niespodzianki doszło w Witoszowie, gdzie Orzeł przegrał 1:3 z Tęczą Bolesławice. Goście zdobyli wszystkie bramki. Dwa razy Damian Kłos i raz Jan Gałka trafili do właściwej bramki, natomiast Tomaszowi Stysiowi przydarzyło się trafienie samobójcze. – Przez pewien czas było bardzo ostro. Sędzia musiał nawet przerwać grę. Potem jednak gwizdał przy każdym, najdrobniejszym faulu i zaczął dzielić żółtymi kartkami. W sumie było ich sześć, po trzy z obu stron – opowiada Sławomir Gwardiak z Tęczy.

Warto odnotować przyzwoitych rozmiarów porażkę (2:5) Huraganu Olszany z Grom em Panków. Gospodarze zagrali niezłe zawody i gdyby nie czerwona kartka Jakuba Komornickiego w drugiej połowie mogli powalczyć o pierwszy punkty. Gole dla nich strzelili: Adrian Majecki i Hubert Dziadura. bardzo wyrównany coś Jakub

W grupie II też doszło do meczu na szczycie LKS Marcinowice po partii piłkarskich szachów zremisował 0:0 z Flamenco Zebrzydów. Z takiego rozwiązania najbardziej ucieszył się LKS Gilów, który pokonał 4:2 Gryf Burkatów i awansował na czoło tabeli. – Gilów był lepszy – przyznał Tomasz Michalski z Burkatowa. Bramki dla miejscowych zdobyli: Tomasz Jaworski i Mouaddeb Wayla.

Przykrą wpadkę na własnym obiekcie zanotowała Rawa Boleścin. Drużyna Jarosława Trębacza prowadziła 1:0 i 2:1 z LKS-em Mościsko, ale przegrała 2:3 tracąc ostatnia bramkę w doliczonym czasie gry. Dla gości były toi pierwsze zdobyte punkty w tym sezonie. – Spotkały się dwie podobna drużyny. Oni mieli więcej szczęścia, nam go zabrakło – uważa trener Trębacz. Gole dla Rawy strzelili: Patryk Pitura i Hubert Wrzochol.

Klasa B, grupa I

11. kolejka (30.10): Błyskawica Kalno Płomień Dobromierz 3:2, Sokół Kostrza – Podgórze Wałbrzych 4:4 (2:1), Huragan Olszany Grom Panków 2:5 (1:2), LKS Piotrowice – Zagłębie Wałbrzych 0:1, Orzeł Witoszów Tęcza Bolesławice 1:3 (1:1), Wierzbianka – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 1:1 (0:0), Nysa Kłaczyna – MKS II Szczawno 3:1

14. Huragan Olszany                    11        0          0-0-11 6:84

Następna kolejka (6.11): Szczawno II – Piotrowice (11.00), Płomień Orzeł (11.00), Zagłębie – Wierzbianka (11.00), Grom Nysa (11.00), Tęcza Huragan (11.00), Sokół Błyskawica (11.00), Podgórze – Górnik

Klasa B, grupa II

11. kolejka (30.10): Rawa Boleścin – LKS Mościsko 2:3 (1:1), Błękitni Owiesno – Sparta Oleszna 6:1 LKS II Bystrzyca Górna – Sparta Ostroszowice 3:2, Gryf Burkatów – LKS Gilów 2:4 (1:1), LKS Marcinowice Flamenco Zebrzydów 0:0, Herkules Bojanice – Płomień Sokolniki 1:5 (1:2). Weryfikacja PPN Świdnica: Gryf – Sparta 3:0 vo. W pierwotnym terminie mecz nie odbył się.

1. LKS Gilów                                         9          25        8-1-0   64:11
  2. LKS Marcinowice                    10        25        8-1-1   40:16
  3. Flamenco Zebrzydów             11        23        7-2-2   45:8
  4. Gryf Burkatów                          10        22        7-1-2   40:25
  5. Sparta Oleszna                                11        19        6-1-4   45:39
  6. Błękitni Owiesno                            10        18        6-0-4   28:20
  7. Płomień Sokolniki                         10        14        4-2-4   27:19
  8. LKS II Bystrzyca Górna          9          13        4-1-4   16:15
  9. Zgoda Grodziszcze                 10        12        4-0-6   25:21
  10. Sparta Ostroszowice                     10        11        3-2-5   20:30
  11. Rawa Boleścin (b)                   10        4          1-1-8   13:58
  12. LKS Mościsko                                10        3          1-0-9   10:52
  13. Herkules Bojanice (b)           10        0          0-0-10 14:75