Hejty zamalowane [FOTO]

Kilkanaście osób stawiło czoła wulgarnym i nieestetycznym napisom, które „zdobiły” mur Parku Centralnego w Świdnicy. Społeczne malowanie odbyło się w ramach akcji „HejtStop”, która odbyła się po raz drugi.

Kilkanaście osób stawiło czoła wulgarnym i nieestetycznym napisom, które „zdobiły” mur Parku Centralnego w Świdnicy. Społeczne malowanie odbyło się w ramach akcji „HejtStop” po raz drugi.

Po udanym debiucie akcji w marcu, gdzie kilkadziesiąt osób zamalowało wulgarne napisy na moście w parku przy ul. Śląskiej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem” po raz drugi zachęciło do chwycenia za wałki i pędzle. Tym razem za cel wzięto mur między bramą od placu Wojska Polskiego i schodami. Aktywnością wykazało się kilkanaście osób, w tym prezydent Beata Moskal-Słaniewska, Mateusz Jadach z biura prasowego urzędu miejskiego czy poseł Teresa Świło. .

Akcje cyklu „Hejt Stop” odbywają się w całej Polsce. Inspiratorem wydarzenia jest stowarzyszenie Projekt: Polska. Idea jest prosta: zakrycie farbą obraźliwych napisów na murach oraz wykorzenienie z internetu tak zwanego hejtowania.

 

Szerszej relacji szukaj w poniedziałkowych „Wiadomościach Świdnickich”.

 

mm

 

{gallery}galerie/150926hejt{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *