Hamlet w Świdnicy

Kontent alternatywny powraca do Cinema 3D w Świdnicy. Już w czwartek, 18 lutego o godzinie 20.00 na dużym ekranie będzie można zobaczyć sztukę teatralną „Hamlet” .

Hamlet (Benedict Cumberbatch). Photo by Johan Persson

Również i w tym roku świdnickie kino przygotowało łakome kąski dla prawdziwych fanów sztuki. Oprócz znanych oper i baletów z całego świata już w lutym czeka teatr i to nie byle jaki, bo będzie to jedna z najbardziej znanych tragedii Szekspirowskich, a transmisja pochodzi prosto z Barbican Theatre w Londynie, gdzie sztukę grano w październiku 2015 roku.

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch, znany z takich seriali jak „Sherlock” czy „Gra tajemnic”, wciela się w jedną z najtrudniejszych głównych ról aktorskich. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. W samej tylko Wielkiej Brytanii transmisję obejrzeli widzowie w 550 kinach. Spektakl reżyseruje Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metrpolitan Opera.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Bilety są już dostępne w kasach kina oraz na www.cinema3d.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *