Hakuna Matata zagra na dożynkach w Mysłakowie

Na tegorocznych dożynkach gminy Marcinowice, które już 23 sierpnia w Mysłakowie, dla publiczności zagra, zatańczy i zaśpiewa Hakuna Matata. Utalentowana grupa muzyczna tworzy m.in. w języku suahili, zulu, walof, lingala, francuskim i mówi po polsku.

Na tegorocznych dożynkach gminy Marcinowice, które już 23 sierpnia w Mysłakowie, dla publiczności zagra, zatańczy i zaśpiewa Hakuna Matata. Utalentowana grupa muzyczna tworzy m.in. w języku suahili, zulu, walof, lingala, francuskim i mówi po polsku.

 

Impreza podzielona jest na dwie części. W tej oficjalnej, oprócz mszy św. i misterium chleba, zostaną także wręczone tytuły Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice oraz Zasłużonego dla Gminy Marcinowice.

Uchwały w tej sprawie są zgodne z przyjętym niedawno, nowym statutem gminy. Radni omówią je na najbliższej sesji Rady Gminy – mówi wójt Władysław Gołębiowski.

W części drugiej, czekają przyjemności dla podniebienia, o co zadbają sołectwa z gminy Marcinowice.

Ze swoimi swojskimi przysmakami zaprezentują się miejscowości Mysłaków, Zebrzydów, Marcinowice, Strzelce, Śmiałowice, Szczepanów, Chwałków, Gruszów oraz Klub Seniora z Kątek – zapowiada Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Wśród specjałów będą dania myśliwskie, prosiak, zupa gulaszowa, naleśniki, barszcz, krokiety, paszteciki, kaszanka, karczek, galaretki, pierogi, pyszne domowe ciasta i mnóstwo innych przysmaków.

Rozrywkę muzyczną podczas Święta Plonów zapewnią Akacjowe Śpiewule z Kątek – ich koncert dożynkowy rozpocznie część artystyczną, a także młode talenty z gminy, które zaprezentują się na scenie. Wieczorem natomiast na uczestników czekać będą gorące rytmy afrykańskie z zespołem Hakuna Matata.

To prawdziwi showmani – zapewnia dyrektor GOK-u mówiąc o tym co jeszcze wydarzy się podczas gminnych dożynek. – Czeka nas więc międzynarodowa integracja, a ponadto skecze, konkursy, ogniste fontanny i pochodnie. Na koniec wieczoru zaplanowaliśmy zabawę taneczną aż do późnych godzin nocnych, którą poprowadzi zespół Moon Walker.

Gminny Ośrodek Kultury zadbał też o dobrą zabawę w innych dziedzinach – na śmiałków czeka m.in. mega sumo, w którym będzie można stanąć na macie i wcielić się w zawodnika sumo, gigantyczne piłkarzyki, w których zmierzą się ze sobą sołectwa, zorbing, czyli piekielna kula, do której będzie mógł wskoczyć każdy chętny, pokazy kulturystów, motocyklistów i strażaków z OSP.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – będzie można przejechać się bryczką lub na kucyku, pozjeżdżać i poskakać na dmuchanych zamkach, pobawić się z wykwalifikowanymi animatorami zabaw.

Dożynki będą także okazją do nieco poważniejszych akcji. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy będzie można oznakować rowery i inne cenne sprzęty, chroniąc je przed złodziejami. Przygotowywana zostanie także licytacja na rzecz remontu kościoła w Mysłakowie.

Już teraz zachęcamy do przekazywania przedmiotów na licytację – zaprasza Dawid Sobczyk.Mamy już kilka perełek, np. dwie tony węgla, zabiegi w salonie kosmetycznym, rower i przyczepę drewna.

Podczas dożynek odbędzie się wystawa nowoczesnego i starego sprzętu rolniczego, a swoje stoiska zaprezentują Powiatowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Świdnicy oraz nadleśnictwa Świdnica i Miękinia.

 

Oprac. MM

 

Program dożynek w Mysłakowie (23.08)

14.00 – Msza święta dziękczynna w kościele w Mysłakowie, uroczysty korowód dożynkowy na boisko sportowe

15.30 – Wystąpienie wójta gminy Marcinowice i zaproszonych gości, obrzęd dzielenia chlebem

16.00 – Część artystyczna, prezentacje sołectw

20.00-24.00 – Zabawa taneczna

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *