Gwiazdy na wyciągnięcie ręki – kogo jeszcze zobaczymy?

fot. (użyczone FB)

Rozpoczęły się Dni Miast. W ubiegły weekend świętowały m.in. Żarów i Wałbrzych. Gwiazdami w pierwszej miejscowości były Sławomir i Małgorzata Ostrowska. W Wałbrzychu zaśpiewali Edyta Górniak ii Michał Szpak. Kto jeszcze odwiedzi nasz region w najbliższych dniach?

Rozpoczęły się Dni Miast. W ubiegły weekend świętowały m.in. Żarów i Wałbrzych. Gwiazdami w pierwszej miejscowości były Sławomir i Małgorzata Ostrowska. Do Wałbrzycha przyjechała Edyta Górniak, która pokazała, że jest prawdziwą królową sceny muzycznej. Dzień później mieszkańcy bawili się przy muzyce Michała Szpaka. Dzierżoniów połączył przyjemne z pożytecznym. Obok Dni Miasta każdego roku odbywają się równocześnie Dzierżoniowskie Prezentacje. W tym roku miały miejsce 25 i 26 maja 2019 roku. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiło się blisko 50 stoisk wystawienniczych wewnątrz hali sportowej (37 zabudowanych i 10 niezabudowanych), 20 stoisk wokół hali (16 zabudowanych i 4 niezabudowane) oraz dodatkowo 30 stoisk przeznaczonych wyłącznie dla firm  świadczących usługi gastronomiczne. O zabawę zadbali Lao Che, Electric Light Orchestra, Pablopavo i Ludziki, Nullizmatyk, DOBS- Department Of Blues & Sou, Zouzy, Queen Revival by Princess. W mieście zarządzanym przez burmistrza Dariusza Kucharskiego na mieszkańców i gości czekała jeszcze jedna niespodzianka. To nagroda w postaci samochodu, którą mógł otrzymać każdy, kto zakupił bon za 7 zł i wrzucił jego jedną część do urny któregoś z wystawców na Dzierżoniowskich Prezentacjach.

Jeśli ktoś z Państwa lubi Edytę Górniak, a nie pojechał do Wałbrzycha, ma jeszcze szanse zobaczyć ją na żywo. Pojawi się w naszym regionie ponownie już w najbliższy weekend, a konkretnie w Bielawie. Sobotnią zabawę rozpocznie blok amatorskich zespołów artystycznych oraz spotkanie tancerzami Fair Play Crew, zespołem Chłopaky. Następnie na scenę wejdą raper Mezo z zespołem a po nim Ewelina Lisowska. 2 czerwca zapraszamy na show w wykonaniu zespołu Jędrowski Show i Steffano Terrazzino. Zakończeniem 42 Dni Bielawy będzie koncert wspomnianej Edyty Górniak. Podobnie będzie z Michałem Szpakiem i Sławomirem. Po występach w Wałbrzychu i Żarowie zobaczymy ich jeszcze raz, ale w połowie czerwca w Strzegomiu. Obok nich wystąpi niemniej popularna Sarsa.

A co przed nami jeszcze?

Dni Świdnicy

Święto naszego miasta rozpocznie się 31 maja Gryfiadą. O godzinie 16.00 na Rynku odbędzie się koncert Arki Noego. Po nim „Muzyczna stopklatka” – koncert muzyki filmowej i musicalowej. Gwiazdy pojawią się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 19.30 wystąpi Plethora, a o godz. 21.00 – Doda & Virgin. Wstęp kosztuje 2 złote. W dzień dziecka zapraszamy ponownie do Rynku. W południe rozpocznie się tam Święto Dzika. O godz. 12.00  zaplanowano występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”, po nim na scenie pojawią się Mażoretki Prima i dziecięcy zespół „Mały Jubilat”. O godzinie 13.00 odbędzie się Festiwal Wrażeń oficjalne otwarcie projektu oraz występ zespołu Totus Musicus. Na kolejne występy zapraszamy do MDK-u. Zobaczymy tam m.in. Dziki Chór  pod dyrekcją Katarzyny Szymko-Kawalec, Studio Muzyczne „Katharsis”, laureatów konkursu sygnalistów myśliwskich o Kryształowy Róg w Świdnicy. Ponadto koncert muzyki myśliwskiej zespołu sygnalistów myśliwskich „Odgłosy Kniei” i występ Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”, dziecięcy zespół „Mała Świdnica”. O godzinie 18.00 mieszkańcy przeniosą się ponownie na OSiR, gdzie wystąpią Nullizmatyka, a o godz. 19.30 – Łona, Webber & The Pimps. Drugi dzień zakończy koncert  Patrycji Markowskiej. Ostatnimi gwiazdami będą Andre i Danzel z zespołem. Na ich koncerty zapraszamy 2 czerwca.

Dni Jaworzyny Śląskiej

W tym roku obchody Dni Jaworzyny Śląskiej odbędą się w dniach 7 i 8 czerwca na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Pierwszy dzień imprezy tradycyjnie upłynie przy dźwiękach popularnej muzyki rozrywkowej i disco-polo. Koncerty zespołów „Letni Chamski Podryw” i „Na Pełnej” rozbawią publiczność parodiami znanych muzycznych utworów, które cieszą się szczególną popularnością, zdobywając miliony wyświetleń na portalu YouTube. Wystarczy wspomnieć tylko słynną „Pomidorową” czy teledysk „Radio”.  Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół MIG – czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy, którzy tworzą własne autorskie utwory, dodając do nich żywe instrumenty jak chociażby saksofon. Zespół znany jest z takich piosenek jak: „Miód malina”, „Lalunia”, „Wymarzona” czy „Będę przy tobie”. Koncert zespołu zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Na drugi dzień obchodów Dni Jaworzyny Śląskiej zaplanowany jest m.in. występ Stefano Terrazzino znanego nie tylko jako doskonałego tancerza, ale także jako świetnego wykonawcę włoskich piosenek. Piosenkarz wystąpi  około godziny 18:30. W tanecznym klimacie publiczność utrzymają pokazy przygotowane przez formację Maraquja, a zaraz potem na jaworzyńskiej scenie z największymi przebojami legendarnej grupy BONEY M wystąpi zespół Babylon, którego muzycy pochodzą m.in. Kamerunu i Republiki Konga. Na zakończenie obydwu dni wspólnego świętowania przewidziane są także zabawy taneczne: w piątek przy muzyce mechanicznej, a w sobotę przy akompaniamencie zespołu „Maximuz”.

Dni Świebodzic

Tegoroczne Dni Świebodzic odbędą się w dniach 8-9 czerwca (sobota-niedziela). Program zostanie wzbogacony o wydarzenia związane z przypadającymi obchodami jubileuszu 740-lecia miasta.

Pierwszego dnia mieszkańcy będą mogli posłuchać przebojów zespołu Strachy na Lachy. Nieco później wystąpi jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hip-hopowej TEDE. W niedzielę miasto zapewnia sporą dawkę humoru podczas występu znanego i cenionego satyryka Marcina Dańca. Na pożegnanie zagra Gwiazda Wieczoru zespół Blue Cafe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *