Grzegorz Grzyb najlepszy (FOTO)

foto 45

foto 45Jadący Fordem Fiestą R5 rzeszowski kierowca Grzegorz Grzyb z pilotem Robertem Hundlą wygrali 43. Rajd Świdnicki – Krause, pierwszą rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotnio-niedzielnych zawodach przygotowanych przez Automobilklub Sudecki drugie miejsce wywalczyli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (+ 39), a trzecie Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (+ 1.31,7). Największymi pechowcami imprezy byli Łukasz Habaj i Filip Nivette.

Jadący Fordem Fiestą R5 rzeszowski kierowca Grzegorz Grzyb z pilotem Robertem Hundlą wygrali 43. Rajd Świdnicki – Krause, pierwszą rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotnio-niedzielnych zawodach przygotowanych przez Automobilklub Sudecki drugie miejsce wywalczyli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (+ 39), a trzecie Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (+ 1.31,7). Największymi pechowcami imprezy byli Łukasz Habaj i Filip Nivette.

Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) zaczął z wysokiego „C” i zwycięstwa w pierwszym odcinku specjalnym, ale na kolejnym opuścił drogę, a powrót na trasę zajął mu ponad 8 minut. To pogrzebało szansę na triumf w klasyfikacji końcowej. Sobota należała do Grzyba, który po czterech odcinkach specjalnych miał 9,5 sekundy przewagi nad Filipem Nivette i Kamillem Hellerem (Ford Fiesta R5). Trzeci ze stratą 10,2 sekundy do liderów był Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim (Ford Fiesta R5). Kolejne miejsca zajmowali Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5) i Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem (Ford Fiesta R5).foto 45

Pierwszy odcinek specjalny w niedzielę świetnie przejechał Nivette. Niespodziewanie, ale zasłużenie wyskoczył na czoło stawki i systematycznie powiększał przewagę. Miał już 14 sekund zapasu nad Grzybem, gdy na przedostatnim odcinku specjalnym wypadł z trasy i utknął w rowie. Zamiast wygranej w całym rajdzie – trzeba było wycofać się. Prowadzenie odzyskali Grzyb i Hundla, a triumf w rajdzie przypieczętowali zapisując na swoje konto również zwycięstwo na kończącym rajd Power Stage rozgrywanym na ulicach Świdnicy.

(Więcej w papierowym wydaniu WŚ)

(ram, foto: Wiktor Bąkiewicz, Maciej Ławniczak, Wiktor Olszewski)

{gallery}galerie/150426rajd{/gallery}

{fcomment{

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *