Gros atrakcji w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych

Od 2016 roku w ramach projektu, podczas 15 koncertów, wystąpiło kilkunastu artystów wybranych przez samych mieszkańców. W Świdnicy pojawili się m.in. Luxtorpeda (2016), Dawid Kwiatkowski (2016), Hunter (2017), Kękę (2017), Coma (2018) i Pablopavo i Ludziki (2019). Recenzje Muzyczne to jednak nie tylko koncerty, ale też liczne spotkania czy warsztaty. Przed nami kolejny panel z udziałem Natalii Grosiak, Rahima i Rasty, który poprowadzi Artur Rawicz. Zaraz po nim warsztaty z pisania recenzji, które zdecydowanie pomogą w wyłonieniu artystów do kolejnej edycji.

Porozmawiamy o muzyce

15 grudnia w Klubie Bolko spotkają się Natalia Grosiak (MIKROMUSIC) i Rafał Rasta Piotrowski (DECAPITATED). Do dyskusji został zaproszony również Jakub Kartky Jankowski, jednak w ubiegły piątek Świdnicki Ośrodek Kultury poinformował o zmianie gościa. Oficjalnego powodu nie znamy, ale możemy się domyślać, że decyzja uzależniona jest od obecnej sytuacji życiowej artysty i medialnego szumu wokół jego problemów. Zamiast Kartky’ego do udziału w rozmowach włączy się Sebastian Rahim Salbert (POKAHONTAZ).

Kim są zaproszeni goście?

Natalia Grosiak – wrocławska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka zespołu Mikromusic. Członkini wielu projektów: współtworzyła zespół Digit All Love, reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, współpracowała z takimi artystami jak Jan Młynarski, Smolik, Miuosh, Tymon Tymański, Raz,Dwa,Trzy, Myslovitz.

Rafał Rasta Piotrowski – pochodzący z Mielca wokalista jednego z najbardziej uznanych na świecie polskich zespołów – death-metalowego Decapitated. Dołączył do grupy w 2009 roku i od tamtej pory nagrali 3 płyty dla wytwórni Nuclear Blast i zagrali setki koncertów na całym świecie w największych klubach i na festiwalach.

Sebastian Rahim Salbert – raper, producent, wydawca, członek składu Pokahontaz, z którym wydał w tym roku album „Renesans”. Współzałożyciel legendarnej Paktofoniki, od zawsze utożsamiany ze śląską sceną hip-hopową. Oprócz działalności artystycznej prowadzi MaxFloRec – jedno z czołowych wydawnictw w kraju.


Rawicz z warsztatami w Świdnicy

Wspomniany panel poprowadzi Artur Rawicz, dziennikarz muzyczny od lat związany z Codzienną Gazetą Muzyczną. To jednak nie wszystko! 16 i 17 grudnia odbędą się bezpłatne warsztaty dziennikarskie z jego udziałem. Świdnicki Ośrodek Kultury przygotował trzy terminy: 16.12. (poniedziałek) 8:00 – 12:00, 16.12. (poniedziałek) 17:00 – 21:00, 17.12. (wtorek) 8:00 – 12:00. Warsztaty dopołudniowe skierowane są głównie do młodzieży szkół średnich, natomiast warsztaty popołudniowe skierowane są do wszystkich zainteresowanych. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisów: recenzje@sok.com.pl.

Artur Rawicz jest autorem okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalnym fotografem kilku festiwali. Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkimi liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę i hip-hop (i ani jednego z disco-polo). Od 2008 roku jest współwłaścicielem agencji Show The Show. Od lipca 2019 pełni również funkcję A&R w Mystic Production.


Zdecyduj, kto zagra w 4. edycji

Już po raz czwarty masz szansę zdecydować, kto zagra w Świdnicy. Odpowiedzi w formie recenzji płyt można wysyłać mailowo do 22 grudnia. Na 10 najlepszych autorów czekają m.in. nagrody finansowe z puli 1000 zł, a artyści zaprezentowani w najciekawszych tekstach zostaną zaproszeni do naszego miasta! W poprzednich edycjach nadesłaliście 60 tekstów, a 15 z nich zaowocowało koncertami.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

1. Zapoznaj się z krótkim regulaminem dostępnym na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury,

2. Wybierz płytę polskiego artysty, która została wydana w latach 2018-2019,
2. Napisz recenzję tej płyty,

3. Wyślij ją na adres recenzje@sok.com.pl i czekaj na wyniki.

Masz ulubionego artystę, ale nie umiesz pisać recenzji lub po prostu obawiasz się, że nie będzie wystarczająco dobra? Mamy na to sposób – wróć do poprzedniego akapitu i podszkol się pod okiem „starego wyjadacza”.

Natalia Budzyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *