Górnik nad przepaścią? Wielu ma to w d….

pilkarze_gornika

pilkarze_gornikaPiłkarze z Wałbrzycha znów mają pod górkę. W klubowej kasie pustki, sponsorów nie widać, a grać i płacić trzeba. Z tym ostatnim jest najgorzej, bo nie ma za co regulować rachunków. Według najczarniejszego scenariusza z powodu kłopotów finansowych, drużyna może nie przystąpić do rozgrywek w przyszłym sezonie.

 

Piłkarze z Wałbrzycha znów mają pod górkę. W klubowej kasie pustki, sponsorów nie widać, a grać i płacić trzeba. Z tym ostatnim jest najgorzej, bo nie ma za co regulować rachunków. Według najczarniejszego scenariusza z powodu kłopotów finansowych, drużyna może nie przystąpić do rozgrywek w przyszłym sezonie.pilkarze_gornika

Niepokojący sygnał piłkarze wysłali przed dwoma tygodniami. Gdy w meczu z Kluczborkiem przez kilkanaście sekund stali zwarci w jednym miejscu i tylko patrzyli jak przeciwnik rozgrywa piłkę. Gracze dali w ten sposób do zrozumienia, że w klubie nie dzieje się najlepiej. – To nie był żaden protest, a już broń Boże akcja skierowana przeciwko naszemu prezesowi. On robi, co może, ale jest osamotniony. Chcieliśmy tylko zwrócić uwagę, że jesteśmy razem i tworzymy zespół – mówił wtedy Robert Bubnowicz, trener drugoligowego Górnika PWSZ. Zespołu, który doskonale spisuje się wiosną w lidze.

Co z tego, skoro żaden duży sponsor nie kwapi się, by wspomóc piłkarzy. Mało tego pojawiają się nawet zatory w płatnościach od obecnych darczyńców. Z tego powodu przed tygodniem przed jednym z treningów pracownicy OSiR-u nie wpuścili piłkarzy Górnika na obiekty przy ul. Ratuszowej. Powód? Nieuregulowane rachunki za wynajem boisk. Koniec końców drużyna mogła odbyć zajęcia, ale zakończyło się małym skandalem.

To żenujące, by piłkarze musieli prosić, by ich wpuszczono na trening. Żenujące jest też to, że nie udaje się namówić sponsorów, do tego tego, by zechcieli pomóc klubowi z tak wielkimi tradycjami. Ikonie Wałbrzycha.

Fot. Krzysztof Kołowicz /walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *