Gola ogoliła Orlęta

Ostry trening strzelecki LKS-u Gola Świdnicka w starciu z Orlętami Krosnowice był największym wydarzeniem siódmej kolejki spotkań w klasie okręgowej. Ważne trzy punkty dopisali do swojego dorobku także Zjednoczeni Żarów i LKS Bystrzyca. Niestety, siódmą porażkę zanotował zamykający tabelę Grom Witków.

gola

LKS Gola Świdnicka – Orlęta Krosnowice 8:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Madziała 11′, 2:0 Madziała 18′, 2:1 Wiącek 37′, 3:1 Madziała 49′, 4:1 Maziarz 57′, 5:1 Turzański 70′, 6:1 Zacharski 75′, 7:1 Fedorowicz 81, 8:1 Fedorowicz 86′
Gola Świdnicka: Grygoriew – R. Anioł (46′ Górajewski), Wilk, Ingram, Kapusta, Madziała (80′ Tadrzak), Żygadło, Maziarz, Trześniowski (46′ Fedorowicz), Turzański (88′ Misztal), Zacharski

MKS Szczawno Zdrój – Grom Witków 4:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Mordal 22′, 2:0 Mordal 26′, 2:1 Solarz (karny) 36′, 3:1 Korościk 43′, 3:2 Liszka 85′, 4:2 Mordal +90
Grom: Trawka – Solarz, M. Cegielski, Piech, Skolimowski, Ł. Cegielski, Kloc, Żołnierek, Bielawski (60′ Liszka), Bucki (75′ Chodurek), Janiszewski

Zjednoczeni Żarów – Niemczanka 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Rafał Górak 23′, 1:1 Kołodziej 56′, 2:1 Chłopek +90
Zjednoczeni: Hruszowiec – Wojnowski (76′ Chłopek), Chrapek, Szuba, Kaczmarczyk, Klimaszewski (46′ Czoch), Łuczak (82′ Baziak)  Borowiec (80′ Florczak), Bobrecki, Kołodziej, Zyl

Zdrój Jedlina Zdrój – LKS Bystrzyca Górna 2:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Chabrowski 3, 1:1 Sajdak 18′, 1:2 W. Szewczyk 52, 0:1 Sajdak 87′, 2:3 Dudek 87′
LKS: Janikowski – Duma, A Somala, Niedziałkowski, Januszkiewicz (83′ Ponulak),  Ł. Somala, W. Szewczyk, K. Bezegłów, Matuła (73′ Góralski), Sajdak, M. Szewczyk (86′ Ponulak)
Po 45 minutach meczu w Goli Świdnickiej gospodarze prowadzili tylko 2:1 i niewiele wskazywało, żeby w drugiej połowie miał nastąpić tak gwałtowny przełom. A jednak. Po zmianie stron niemal każda akcja gospodarzy kończyła się zdobyciem kolejnego gola, co odebrało rywalom ochotę do walki. – Są mecze, które po prostu dobrze się układają i tak było tym razem. Poza tym efekty przyniosły nasze poważne rozmowy po ostatnim przegranym spotkaniu w Piławie. Zespół zrozumiał, że żeby wygrywać trzeba pracować – mówił po meczu trener Józef Młocek.
Drugie zwycięstwo z rzędu i co najważniejsze, znów po bardzo dobrym występie zanotował LKS Bystrzyca Górna. Wygrana 3:2 w Jedlinie ma swoją wartość. Na boisku Zdroju nie jest łatwo o punkty, o czym kilka dni wcześniej w meczu Pucharu Polski przekonała się Polonia-Stal Świdnica. Podopiecznym Zbigniewa Kamockiego można jedynie zarzucić nieskuteczność, bo zmarnowali kilka wybornych sytuacji. Przez to końcówka meczu była nieco nerwowa.
Dopiero w ostatnich minutach trzy punkty zapewnili sobie Zjednoczeni Żarów. Gola na wagę wygranej 2:1 z Niemczanką w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył wprowadzony w drugiej połowie Grzegorz Chłopek. Miejscowi wydostali się ze sporych tarapatów, bo do przerwy przegrywali 0:1. – Bardzo źle by się stało, gdybyśmy nie wygrali tego meczu, bo zwłaszcza w drugiej połowie, mieliśmy druzgocącą przewagę. Niemczanka stanęła całą drużyną na szesnastce i nastawiła się na obronę. W pierwszej połowie stworzyła jedną sytuację i zdobyła z niej bramkę, w drugiej nie miała już żadnej – mówił po spotkaniu honorowy prezes Zjednoczonych, Jacek Kaletowski.
Nie może się przełamać Grom Witków. Tym razem przegrał 2:4 w Szczawnie Zdroju. – To był jeden ze słabszych naszych meczów ostatnio, ale gdybyśmy wykorzystali, to co mieliśmy, to mógł być remis – mówi prezes witkowian Ireneusz Mlak. Goście za sprawą Szymona Kloca i Łukasza Skolimowskiego dwa razy trafiali w poprzeczkę…

Klasa okręgowa
7. kolejka (1-2.10): MKS Szczawno Zdrój – Grom Witków 4:2 (3:1), LKS Gola Świdnicka – Orlęta Krosnowice 8:1 (2:1), Zjednoczeni Żarów – Niemczanka 2:1 (0:1), Zdrój Jedlina Zdrój – LKS Bystrzyca Górna 2:3 (1:1), Nysa Kłodzko – Piławianka 5:0 (3:0), Zamek Kamieniec – Górnik Gorce 2:3 (1:1), Unia Złoty Stok – Iskra Jaszkowa Dolna 0:2 (0:0), Victoria Tuszyn – Pogoń Duszniki 3:1 (0:0)

16. Grom Witków           7    0    0-0-7    5:20
Następna kolejka (1-2.10): Piławianka – Zjednoczeni (sb.15.00), Grom – Iskra (sb. 15.00), Bystrzyca Górna – Gola Świdnicka (nd. 15.00), Szczawno – Victoria, Niemczanka – Unia, Pogoń – Zamek, Orlęta – Nysa, Górnik – Zdrój