Gminna olimpiada przedszkolaków

Po raz dziesiąty przedszkole Bajkowa Dolinka w Pszennie gościło uczestników GMINNEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW.

1

Przed przystąpieniem do zawodów, organizatorzy zadbali o rozgrzewkę, którą poprowadził Franciszek Jowik, kolarz, a zarazem malarz. Od 10 lat Przedszkole Bajkowa Dolinka jest organizatorem tego ogromnego sportowego wydarzenia. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Świdnica, Gimnazjum w Pszennie, LZS Świdnica, jak co roku w czerwcu gościmy na swoim terenie małych sportowców z placówek z Gminy Świdnica – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Młodzi sportowcy mogli w tym roku wykazać się umiejętnościami w konkurencjach biegowych, rzutach, skokach, slalomie i torze przeszkód.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Z okazji jubileuszu 10 Olimpiady Sportowej Przedszkolaków odbył się także towarzyski mecz piłki siatkowej reprezentacji juniorek Polonii Świdnica z reprezentacją gimnazjum w Pszennie. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło 8 zespołów z terenu gminy Świdnica.

Dzieci walczyły wspaniale, duch rywalizacji był obecny w każdej drużynie – dodaje dyrektor przedszkola. Na zakończenie sportowych zmagań, jury po podliczeniu punktacji przyznało miejsca:

I miejsce Lutomia Dolna

II miejsce Witoszów

III miejsce Pszenno

IV miejsce Pszenno

V miejsce Mokrzeszów

VI miejsce Grodziszcze

VII miejsce Lutomia

VIII miejsce Bystrzyca Górna

W konkurencji indywidualnej miejsca zdobyli:

I miejsce: Przedszkole w Witoszowie- Szymon Danieluk

II miejsce: Przedszkole Pszenno- Natalia Jasionowicz

III miejsce: Oddział Przedszkolny w Grodziszczu – Martyna Dziedzic

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *