„Gmina Świdnica na dawnych pocztówkach”

Nakładem wydawnictwa „Errata” ukazał się w ubiegłym tygodniu album „Gmina Świdnica na dawnych pocztówkach”.

 

Nakładem wydawnictwa „Errata” ukazał się w ubiegłym tygodniu album „Gmina Świdnica na dawnych pocztówkach”.

To kolejne wydawnictwo prezentujące wybrane fragmenty miejscowości z terenu powiatu świdnickiego na starych kartach pocztowych wydanych w okresie od połowy XIX wieku do początków 1945 r. Tym razem zbiór blisko 300 pocztówek prezentuje miejscowości znajdujące się w obecnych granicach administracyjnych Gminy Świdnica.

– Jest to największy zbiór pocztówek z tego terenu, które zostały opublikowane w formie zwartego albumu. Oprócz widoków z miejscowości wchodzących w skład gminy, w książce znajdują się także pocztówki przedstawiające różne fazy budowy zapory wodnej w Zagórzu Śląskim, co na początku XX wieku miało istotny wpływ na rozwój turystyki w rejonie tzw. Śląskiej Doliny (niem. Schlesierthal) – niezwykle popularnego przed II wojną światową miejsca rekreacyjno-turystycznego z Bystrzycą Górną i Lubachowem – mówi Andrzej Dobkiewicz, który opracował album. W książce znajdują się pocztówki udostępnione przez placówki muzealne i prywatnych kolekcjonerów.

– Po albumie „Świdnica na dawnych pocztówkach” jest to kolejna pozycja związana z historią pięknej Ziemi Świdnickiej, jaki powstał w naszym wydawnictwie i który kierujemy do szerokiej grupy odbiorców, interesujących się historią. Album pozwoli Państwu odbyć swojego rodzaju podróż w czasie i umożliwi bliższe poznanie gminy Świdnica, dawnego wyglądu miejscowości na jej terenie położnych i życia jej mieszkańców – mówi prezes wydawnictwa Ewa Cuban.

Jeszcze w tym roku planowane są trzy kolejne albumy z tej serii nad którymi trwają prace.

Album „Gmina Świdnica na dawnych pocztówkach” można nabyć w świdnickiej księgarni „Eureka” (również w formie wysyłkowej) oraz w redakcji „Wiadomości Świdnickich” i Muzeum Dawnego Kupiectwa.

(kkk)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *