Gimnazjum nr 2 otwarte dla wszystkich!

Pokazy sportów walki, trening z kolarskimi mistrzami, lekcja języka japońskiego, warsztaty dziennikarskie, a także rozmowy przy kawie i poczęstunek – między innymi takie atrakcje przygotowało Gimnazjum nr 2 w Świdnicy w ramach Dnia Otwartej Szkoły. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Wstęp wolny – zachęca dyrektor Alicja Matysik.

g2

Otwarta szkoła

Dzień Otwartej Szkoły to propozycja organizowana przez Gimnazjum nr 2 w Świdnicy po raz pierwszy. – Chcemy pokazać uczniom szkołę od tej ciekawszej strony, która ma nie tylko uczyć, ale też pomóc dzieciom odnaleźć pasję i rozbudzić w nich zainteresowania – tłumaczy Alicja Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy i zaznacza, że tytuł wydarzenia „Dzień Otwartej Szkoły” nie jest przypadkowy. – Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska rok 2015/2016 ustanowiła Rokiem Otwartej Szkoły, czyli takiej, która wymyka się rutynie i my się z tym zgadzamy. Poprzez wydarzenie chcemy pokazać, że nasze gimnazjum oferuje współpracę i zaprasza do działania. Jest przyjazne i pełne rozmaitych przedsięwzięć, które odbywają się nie tylko podczas tego jednego dnia, ale wiele z nich też na co dzień – tłumaczy.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia w godzinach od 14.30 do 16.30 w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Dyrekcja oraz uczniowie zapraszają wszystkich mieszkańców, a w szczególności młodzież i ich rodziców. Na gości czeka mnóstwo atrakcji, zarówno tych sportowych, jak i rekreacyjnych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i smakowitej niespodzianki dla każdego.

g2222

Zagłosuj na kompleks sportowy

Podczas Dnia Otwartego Szkoły uczniowie będą również zachęcać do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na kompleks sportowy, który chcą, aby powstał przy Gimnazjum nr 2. – To ma być miejsce do ćwiczeń – nie siłownia, ale specjalny street workout park, w którym każdy chętnie spędzi wolny czas. Chcemy, aby powstały też nowe boiska. Obecne, szczególnie po obfitych opadach deszczu, nie nadają się do użytku. Takie miejsce relaksu i aktywności wraz z kompleksem sportowo-rekreacyjnym jest nam i okolicznym mieszkańcom bardzo potrzebne – apeluje pani dyrektor i zachęca do głosowania.

Projekt nr 2 o nazwie „Budowa kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 2” znajduje się na liście ogólnomiejskiej, a projekt nr 1 o nazwie „Miejsce relaksu i aktywności. Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Gimnazjum nr 2” widnieje na liście dzielnicowej.

Beata Figurna-Garbiec

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *