Gentleman na Woodstocku

gentleman

gentlemanNa Przystanku Woodstock wystąpi Gentleman, europejski mistrz reggae.

Organizatorzy Przystanku Woodstock oficjalnie potwierdzają i zapraszają: Gentleman – niekwestionowany europejski mistrz reggae, wystąpi podczas tegorocznej edycji imprezy! Zapowiada się zatem najważniejsze wakacyjne wydarzenie reggae w naszym kraju.

gentleman

Tilmann Otto – powszechnie znany jako Gentleman, to jeden z najpopularniejszych w Polsce i Europie muzyków reggae. Mimo, że pochodzi z Niemiec – kraju, w którym wydałoby się panuje zdecydowanie „ajamajski” klimat, uznawany jest za mistrza i niedościgniony wzór wśród twórców poruszających się w stylistyce reggae. Na najbliższe polskie spotkanie z mistrzem gatunku, a tym samym jeden z głośniejszych koncertów tegorocznego lata, zapraszają organizatorzy 17. Przystanku Woodstock oraz wrocławska agencja Lion Stage Management, dzięki którym 6 sierpnia Gentleman ponownie zaprezentuje się w naszym kraju.

Jego występy zawsze zbierają tłumy publiczności, a artystę podziwiają nie tylko fani reggae, ale po prostu miłośnicy dobrej muzyki. Przez krytyków doceniany jest stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne elementy, brzmienia i tematy – pozostaje wielce otwarty na wszystko co nowe i intrygujące. Proces ten można więc śmiało nazwać permanentną artystyczną ewolucją.

Gentleman znakomicie dokłada do tradycyjnych jamajskich bitów brzmienia dancehallu, hip-hopu czy R&B oraz inteligentne i wartościowe teksty, w których z zaangażowaniem porusza ważne kwestie społeczne. Przez lata obecności na rynku muzycznym miał okazję współpracować z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae. Warto dodać, że podczas Przystanku Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą zagra ze swoim największym składem.

 

www.regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *