Genialny wokal i gitary (FOTO/VIDEO)

foto 05

foto 05Z jednej strony kraina łagodności, a z drugiej wybuch energii. W środę, 29 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury wystąpił Skubas, kompozytor i artysta niepokorny. Przed nim jako support zaśpiewała świdniczanka o niepowtarzalnej barwie głosu – Paulina Lenda.

Z jednej strony kraina łagodności, a z drugiej wybuch energii. W środę, 29 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury wystąpił Skubas, kompozytor i artysta niepokorny. Przed nim jako support zaśpiewała świdniczanka o niepowtarzalnej barwie głosu – Paulina Lenda.

foto 02

Potężny wokal

Paulina Lenda w ramach supportu zaśpiewała dla świdniczan w duecie z gitarzystą Piotrem Krakowskim. Artystka znana z głębokiej barwy głosu i z występu w telewizyjnym programie „Mam talent” zaprezentowała kilka utworów ze swojej debiutanckiej płyty „Wolf Girl”. Warto dodać, że kawałki z tej płyty napisała sama wokalistka, opierając się o własne doświadczenia. Usłyszeliśmy m.in. „Pozwoliłam odejść” czy „Not, Not, Not” oraz kilka nowości. Na zakończenie świdniczanka zaśpiewała utwór „Idylla”.

{youtube}C-cDZTMRmts{/youtube}

foto 05

Wulkan energii

Skubas dał bardzo energetyczny koncert. W ruch poszły gitary kilkakrotnie zmieniane, grungowy hałas i klimatyczna, melancholijna barwa głosu. Artysta podczas koncertu zaprezentował materiał ze swoich dwóch świetnie odebranych przez słuchaczy albumów. Na początek pięcioosobowy zespół rozpoczął od kawałków z debiutanckiej płyty „Wilczełyko”. Usłyszeliśmy „Więcej nieba”, „Nie pytaj” czy „Linoskoczek”. Nie zabrakło oczywiście piosenek z wydanego w 2014 roku albumu „Brzask”. Rozbrzmiały między innymi utwory „Diabeł”, „Plac Zbawiciela” czy najbardziej znany „Nie mam dla ciebie miłości”, który przez wiele tygodni gościł na pierwszych miejscach radiowej „Trójki”. Pojawił się też cover – utwór zespołu Daab „Moje paranoje”, podczas którego udało się nawet rozśpiewać świdnicką publiczność. – Kto gra reggae, ten kocha cały świat – śmiał się Skubas i dodał – Jestem chory, ale dodajecie mi energii. Zespół był bardzo zgrany rytmicznie i technicznie. Poza tym miał dużo miłości dla samych słuchaczy i wystąpił na bis dwukrotnie prezentując w dodatku mocno rockandrolowy materiał.

Publiczność była zachwycona występem, o czym świadczą gromkie brawa oraz ustawianie się w kolejce po ostatnią płytę „Brzask”.

Zespół wystąpił w składzie: Skubas (wokal, gitara), Maciej Starnawski (gitara, wokal), Filip Jurczyszyn (bas, wokal), Wojciech Sobura (perkusja, wokal) i Łukasz Korybalski (trąbka).

{youtube}Rg-QkeHA0ls{/youtube}

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz, video Mariusz Ordyniec

{fcomment}

{gallery}galerie/150429skubas{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *